Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Patrik Mraz w Sandecji2017-07-12 18:36:00

Szóstym wzmocnieniem Sandecji został Patrik Mraz. Doświadczony obrońca lub skrzydłowy w Nowym Sączu będzie występował przez najbliższy rok. W umowie został zawarty zapis, iż może zostać ona przedłużona o kolejne 12 miesięcy.


30-latek jest wychowankiem słowackiego ŠK Matador Púchov. W swoim ojczystym kraju grał także w FC Artmedii Bratysława, FK Senicy, FC Artmedii Petržalka i MŠK Žilinie. Na Słowacji zdobył wszystko co było do zdobycia - mistrzostwo kraju, Puchar Słowacji, Superpuchar Słowacji, a także zaliczył występy w Lidze Mistrzów.

 

Kibice w Polsce pierwszy raz mogli go podziwiać w rundzie wiosennej sezonu 2011/12. Trafił wówczas do Śląska Wrocław, z którym na powitanie sięgnął po tytuł mistrza Polski. W kolejnych rozgrywkach również stanął na podium - tym razem zajął trzecie miejsce. Gra na zapleczu ekstraklasy także nie jest mu obca, bowiem reprezentował tam barwy Górnika Łęczna (po sezonie, wraz z drużyną, powrócił do Ekstraklasy - przyp. red.). 

 

Ostatnie dwa sezony spędził w Piaście Gliwice. W tym czasie zdobył wicemistrzostwo Polski, ale także walczył o pozostanie w Ekstraklasie (ostatecznie Piast się utrzymał - przyp. red.). Partik Mraz jest nominalnym bocznym obrońcą, ale z powodzeniem może występować także na skrzydle i właśnie tam widzi go trener Radosław Mroczkowski. Do Nowego Sącza trafił na zasadzie wolnego transferu.


sandecja.com.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty