Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Lech sprzedaje: Kownacki w Genui, Kędziora w Kijowie2017-07-11 21:41:00

Dawid Kownacki w Sampdorii Genua, a Tomasz Kędziora w Dynamie Kijów - Lech Poznań zyskał finansowo, ale pozbył się dwóch czołowych piłkarzy.


Prawy obrońca Lecha Tomasz Kędziora swoją karierę będzie kontynuował w ukraińskim Dynamie Kijów. Obrońca podpisał 4-letni kontrakt z nowym klubem.

23-letni piłkarz jest wychowankiem UKP Zielona Góra, z którego w 2010 roku trafił do Akademii Lecha Poznań. W lipcu 2012 roku zadebiutował w pierwszej drużynie Kolejorza. W barwach poznańskiego klubu "Kendi" zagrał 151 meczów, w których zdobył 10 bramek i 12 razy asystował przy golach kolegów. Z Kolejorzem sięgał po mistrzostwo w 2015 roku, a także dwukrotnie zdobył Superpuchar. Dobra gra w klubie spowodowała, że jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. W kadrze do lat 21 zagrał 15 meczów. Był jej kapitanem podczas czerwcowych mistrzostw Europy.


Dynamo Kijów to obecny wicemistrz Ukrainy. W sierpniu rozpocznie rywalizację o fazę grupową Ligi Mistrzów. W przeszłości w barwach tego klubu grał Łukasz Teodorczyk, który - podobnie jak Kędziora - trafił do niego z Lecha. Zimą ten sam kierunek obrał Tamas Kadar.


lechpoznan.pl (Mateusz Szymandera), st
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty