Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Cracovia buduje przy alei 3 Maja2017-05-09 19:23:00

Dziś odbyła się konferencja prasowa w sprawie inwestycji na terenach Cracovii przy alei 3 Maja. Wzięli w niej udział prezes MKS Cracovia SSA prof. Janusz Filipiak i wiceprezes klubu Jakub Tabisz.


Podczas konferencji prasowej zostały zaprezentowane wizualizacje powstającego kompleksu rekreacyjno-sportowo-hotelowego przy alei 3 Maja. Pierwszy etap inwestycji już się rozpoczął i potrwa do końca 2017 roku. W jego ramach powstanie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, dwa korty tenisowe, zostaną także odrestaurowane dawne szatnie basenowe. Drugi etap inwestycji będzie z kolei obejmował budowę obiektu sportowo-hotelowego.


- Zgodnie z misją Cracovii tereny zostaną wykorzystane pod budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, dodatkowo z częścią hotelową. Przy przygotowaniu projektów zadbaliśmy o to, by większość przestrzeni pozostała zielona. Obiekty sportowe będą otwarte dla mieszkańców za opłatą. Co do części hotelowej będzie to idealne miejsce dla drużyn sportowych, które przyjeżdżają do Krakowa, a także dla pierwszego zespołu Cracovii, która będzie tu mogła mieszkać podczas zgrupowań przed meczem - powiedział na konferencji prasowej prezes MKS Cracovia SSA prof. Janusz Filipiak.


***


Inwestycja została podzielona na dwa etapy, z czego pierwszy już się rozpoczął i potrwa do końca 2017 roku. W jego ramach powstanie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z nawierzchnią trawiastą i dwa odkryte trawiaste korty tenisowe, zostaną również odrestaurowane dawne szatnie basenowe, znajdujące się na terenie inwestycji. Prace już się rozpoczęły - dotychczas wykonano zjazd z ulicy Chodowieckiego, a obecnie trwa remontowanie dawnych szatni.


Z uwagi na zły stan techniczny budynek zostanie częściowo rozebrany w części parterowej, a następnie w pełni odbudowany w istniejącym kształcie. Z kolei Willa zostanie odrestaurowana, elewacja oczyszczona, a fundamenty zaizolowane przed przedostającą się do obiektu wilgocią. Zostanie zachowany podział otworów okiennych. Obiekt w części parterowej będzie posiadał funkcję rekreacji dziecięcej, a jego część wyższa zostanie przeznaczona na zaplecze administracyjne.

Funkcja rekreacji dziecięcej będzie polegała na organizacji zajęć ruchowych poprawiających koordynację i równowagą dzieci, grupowych i indywidualnych zajęciach wspomagających umiejętność pracy w zespole, jak również zajęciach muzycznych i plastycznych, mających na celu pracę nad umiejętnością słuchania i koncentracji oraz rozwijających zdolności manualne.


Znajdujący się obok obiektu budynek dawnych filtrów zostanie przeznaczony na galerię wystawienniczą prac dziecięcych, wykonywanych w budynku głównym. Oba budynki pozostaną w obrysie obecnej bryły, z zachowaniem historycznego ducha obiektów. Dokończona zostanie również istniejąca przy budynkach pergola, składająca się obecnie jedynie z betonowych słupów, która docelowo zostanie zwieńczona drewnianymi legarami, zgodnie z projektem archiwalnym terenu.


Ze względu na zabytkowy charakter obiektów, będących obecnie przedmiotem renowacji, uzyskano dla wszystkich prowadzonych prac pozytywną opinię Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie, poprzedzoną uzyskaniem na zlecenie biura ekspertyzy konstrukcyjno-budowlanej dotyczącej możliwości dokonania rozbiórki, odbudowy i przebudowy obiektów, opracowaną przez dr. inż. Stanisława Kaczmarczyka, rzeczoznawcę ministerialnego w dziedzinie architektury i budownictwa, w specjalności konstrukcji.


Jeżeli chodzi o drugi etap inwestycji, przewiduje on budowę budynku sportowo-hotelowego, obejmującego: trzy kryte korty tenisowe, trzy boiska do badmintona, sześć boisk do squasha, trzy sale do tańca i fitnessu, siłownię, pomieszczenie do rehabilitacji, strefę relaksu z masażami, szatnie, 42 pokoje hotelowe, część gastronomiczną, recepcję części sportowej i sklep sportowy. Oprócz tego znajdzie się również garaż podziemny dla 150 samochodów, tworząc jedną całość konstrukcyjną. Inwestycja będzie miejscem otwartym dla wszystkich ceniących sport i rekreację, zarówno dla osób poczatkujących, jak i profesjonalnie trenujących.


cracovia.pl


cracoviapark.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty