Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Biała Gwiazda w ósemce2017-04-17 22:21:00

W 29. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków pokonała Zagłębie Lubin 1-0. Biała Gwiazda zapewniła sobie miejsce w pierwszej ósemce i oby w niej zagrała o europejskie puchary...

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1-0 (0-0)

1-0 Patryk Małecki 62

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Gonzalez, Sadlok, Mączyński - Janoszka. Widzów 12 411.

WISŁA: Załuska - Cywka, Gonzalez, Głowacki, Sadlok - Mączyński, Llonch - Boguski (85 Videmont), Stilic (70 Zachara), Małecki - Brożek (76 Uryga).

ZAGŁĘBIE: Polacek - Todorovski, Tosik, Guldan, Cotra - Piątek (78 Jagiełło), Kubicki - Woźniak, Starzyński, Janoszka (69 Vlasko) - Nespor (69 Buksa).

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do wiślaków, goście nie oddali ani jednego celnego strzału. Gospodarze mieli w tej części gry trzy bramkowe sytuacje.

W 19. minucie składną akcję zespołową mogli skutecznie wykończyć Brożek i Małecki, ale golkiper rywali wykazał się refleksem. W 28. minucie na prawej stronie zaszalał indywidualnie Małecki, podał na czwarty metr do Boguskiego, który najpierw próbował pokonać Polacka piętą, a następnie z dobitki, już leżąc, strzelił nad poprzeczką. W 45. minucie Brożek główkował nad bramką.

Po przerwie krakowianie nadal przeważali. W 51. i 58. minucie bramkarza Zagłębie zatrudnił Cywka. A 62. minucie od jego wrzutki z prawego skrzydła zaczęła się bramkowa akcja. Główkował Stilic, trafił w poprzeczkę, a z dobitki z lewej strony, z 8 m zza narożnika "piątki" fantastyczną bombę posłał Małecki, najlepszy zawodnik tego meczu.

Goście mieli dwie szanse na remis. W 65. minucie przypadkowo do futbolówki doszedł Janoszka, ale jego strzał z 3 m kapitalnie obronił Załuska. Golkiper Wisły błysnął refleksem także w 79. minucie, gdy z 4 m strzelał Buksa.

Biała Gwiazda odniosła zasłużone zwycięstwo, co potwierdza statystyka: 15:10 w strzałach (4:2 w celnych) i 52 procent posiadania piłki.