Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Francuz piłkarzem Wisły2017-02-07 22:44:00

Nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy został Hugo Vidémont. To kolejny zimowy nabytek Wisły Kraków po Semirze Stilicu, Ivanie Gonzalezie, Wojciechu Słomce, Polu Llonchu i Jakubie Bartkowskim.


Vidémont to niespełna 24-letni skrzydłowy z Marsylii. Co prawda nigdy nie było mu dane zadebiutować w słynnym Olympique’u, ale i tak może pochwalić się dużym doświadczeniem jak na swój wiek.


Francuz to klasyczny skrzydłowy, który z uwagi na to, że nieźle gra obiema nogami, bez problemu odnajduje się po obu stronach boiska. 

 

Do tej pory Hugo występował w Ligue 2, czyli w drugiej lidze francuskiej. Dla Clermont Foot 63 rozegrał w ciągu trzech lat ponad 60 spotkań, dochodząc między innymi do 1/4 finału Pucharu Ligi Francuskiej. Potem przyszedł czas na AC Ajaccio, czyli odwiecznego rywala Bastii. Na Korsyce Vidémont również zaliczył 60 gier, popisując się kilkoma akcjami, które długo nie schodziły z głównych stron internetowych. Na dodatek w „Lours” zasłynął też z nieźle wykonywanych stałych fragmentów gry. Łącznie w 120 meczach strzelił 10 goli i zanotował 9 asyst. Ostatni raz na francuskiej ziemi zagrał 20 stycznia, kiedy wszedł na końcowe sześć minut w starciu przeciwko Orleans.

 

Nowy zawodnik Wisły podpisał 1,5-roczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa lata.

 

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty