Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
W Niecieczy remis na szczycie2016-10-17 08:18:00

W 12. kolejce piłkarskiej ekstraklasy zmierzyły się w Niecieczy zespoły współliderujące w tabeli. Bruk-Bet Termalica zremisował sprawiedliwie 0-0 z Jagiellonią Białystok, w efekcie nowym przodownikiem rozgrywek została Lechia Gdańsk.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok 0-0

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Jovanovic, Kupczak, Gergel, Putiwcew - Góralski, Świderski, Burliga. Widzów 4378.

BBT: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Guilherme - Jovanovic (85 Nowak), Babiarz (74 Juhar) - Pleva, Kupczak, Gergel - Gutkovskis (67 Kędziora).

JAGIELLONIA: Kelemen - Burliga, Runje, Tomelin, Tomasik - Frankowski, Góralski, Romańczuk (81 Szymański, Świderski (61 Grzyb) - Vassiljev - Cernych.

Gospodarze już na początku mogli objąć prowadzenie. W 2. minucie Gutkovskis znalazł się w doskonałej sytuacji i zaskoczony takim obrotem spraw strzelił obok prawego słupka. Cztery minuty później Łotysz uderzył zza szesnastki i znów nieznacznie chybił, podobnie jak Gergel w 23. minucie. W 25. minucie z prawej strony pola karnego Osyra przeniósł piłkę nad poprzeczką. Goście zrewanżowali się w tej części gry tylko sytuacją w 40. minucie, kiedy po podaniu Runje Burliga nie trafił głową w futbolówkę będąc na piątym metrze, sam przed Pilarzem.

Po przerwie, w 52. minucie, znów próbował Gutkovskis, lecz i tym razem strzelił niecelnie. W odpowiedzi uderzał Świderski, ale golkiper gospodarzy pewnie złapał piłkę. W 60. minucie świetną okazję miał Gergel, po jego "główce" futbolówka skozłowała i przeleciała tuż nad poprzeczką. W końcówce więcej inicjatywy mieli goście i w ostatniej akcji meczu, w 90+3. minucie, mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz Szymański spudłował w świetnej sytuacji.

Oba zespoły zagrały znakomicie w obronie, prawie nie popełniały błędów. W tych piłkarskich szachach remis jest wynikiem sprawiedliwym.