Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Wisła uczciła jubileusz w Bochni2016-10-08 08:54:00

Z okazji jubileuszu 95-lecia BKS-u Bochnia miejscowa IV-ligowa drużyna zmierzyła się w piątek towarzysko z Wisłą Kraków, przegrywając 0-3. Przyjazd Białej Gwiazdy wzbudził duże zainteresowanie wśród kibiców.

Bocheński Klub Sportowy Bochnia - Wisła Kraków 0-3 (0-3)

0-1 Drzazga 3

0-2 Drzazga 8

0-3 Małecki 36

Sędziował: Tomasz Kubik (Małopolski ZPN).

BKS: Szydłowski - Bukowiec, Marut, Mazur, Grzyb - Górecki, Lewicki, Tokarczyk, Budzyn, Jacak - Zubel. Grali również: Ćwik, Dobranowski, Grodowski, Juszczak, Ochlust, Tabor, Sobas.

WISŁA: Załuska (46 Zając) - Pietrzak, Sadlok, Głowacki (46 Kujawa), Bartosz - Cywka, Popović (46 Żemło) - Małecki, Brlek, Zachara - Drzazga.

W 3. minucie na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Krzysztof Drzazga. Piłka zmierzająca w "okienko" odbiła się jeszcze od słupka i w ten efektowny sposób padł pierwszy gol dla wiślaków. Pięć minut później było już 0-2. Drzazga ponownie przymierzył w "okienko", niemal kopiując poprzedni wyczyn!

Wiślacy mieli zdecydowaną przewagę. Tylko ofiarna postawa miejscowych i brak dokładności u zawodników Białej Gwiazdy sprawiły, że wynik nie był znacznie wyższy. W 32. minucie najgroźniejszą akcję BKS-u uderzeniem w boczną siatkę zakończył Daniel Bukowiec.

Cztery minuty później było 3-0 dla gości. Patryk Małecki efektowną podcinką - lobem skierował piłkę do siatki nad rywalami.

W pierwszych 45 minutach było jeszcze m.in. atomowe uderzenie w słupek Tomasza Cywki po zespołowej akcji przyjezdnych.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a wiślacy z kontrolowali boiskowe wydarzenia. W 65. kinucie bliski następnego trafienia był Drzazga, lecz tym razem huknął w słupek. Sytuacje pod bramką Bocheńskiego mnożyły się, ale wynik nie uległ już zmianie.

BKS miał swoją świetną okazję, lecz wykazał się bramkarz krakowian Mateusz Zając, który skrócił kąt i klatką odbił uderzenie w sytuacji sam na sam z Mirosławem Taborem.