Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Pół tuzina goli Cracovii2016-10-04 07:06:00

W 11. kolejce piłkarskiej ekstraklasy odblokowała się Cracovia, gromiąc aż 6-0 kielecką Koronę. Dwa gole zdobył w niedzielnym meczu Krzysztof Piątek, ale najpiękniejszego Marcin Budziński.

6-0 Mateusz Wdowiak 87

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Polczak - Markovic, Wierchowcow. Widzów 8867.

CRACOVIA: Sandomierski - Wójcicki (71 Deleu), Polczak, Malarczyk, Brzyski - Covilo, Dąbrowski - Budziński, Cetnarski (66 Jendrisek), Szczepaniak - Piątek (75 Wdowiak)

KORONA: Peskovic - Rymaniak, Dejmek, Wierchowcow, Kallaste - Grzelak - Kiełb, Markovic (57 Pylypchuk), Możdżeń, Miguel Palanca (70 Cebula) - Sekulski (79 Abalo).

Przez kwadrans nic wskazywało na pogrom gości. W 15. minucie z prawej strony zagrał Cetnarski, Szczepaniak uprzedził obrońcę i tak rozwiązał się worek z bramkami. W 23. minucie było 2-0. Tym razem z prawego skrzydła zacentrował Wójcicki, a Piątek głową skierował piłkę w dalszy róg. Niebawem na 3-0 podwyższył Budziński, kapitalnym uderzeniem z ponad 20 m, po którym futbolówka wpadła do siatki przy prawym słupku.

Zaraz po przerwie, po wrzutce Cetnarskiego z wolnego, Covilo głową pokonała Peskovica i było już 4-0.

Goście jeszcze walczyli, m.in. szansy nie wykorzystał Kiełb.

W 64. minucie dobił ich jednak Piątek. Strzelał Budziński, a napastnik Pasów - klęcząc - skierował odbitą przez rywali futbolówkę głową do siatki. Później bliscy zdobycia kolejnych bramek byli m.in. Szczepaniak i Covilo, ale wynik na 6-0 ustalił Wdowiak, po indywidualnej akcji i celnym strzale z kilkunastu metrów w "długi" róg.

Gospodarze oddali aż 24 strzały, o 9 więcej niż rywale. Wykazali się jednak znakomitą skutecznością, bo co drugi z 12 celnych zakończył się golem.