Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Cracovia Pany!2016-08-06 07:50:00

W 192. derbach Krakowa Cracovia pokonała w piątkowy wieczór Wisłę 2-1. Gole dla Pasów zdobyli Marcin Budziński i Mateusz Szczepaniak, a dla Białej Gwiazdy Patryk Małecki.

Cracovia - Wisła Kraków 2-1 (2-0)

1-0 Marcin Budziński 2

2-0 Mateusz Szczepaniak 43

2-1 Patryk Małecki 88

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Polczak, Steblecki - Popovic, Sadlok, Małecki. Widzów 14 000.

CRACOVIA: Sandomierski - Wójcicki (72 Ferraresso), Polczak, Wołąkiewicz, Deleu - Covilo, Budziński - Vestenicky (30 Wdowiak), Cetnarski (84 Steblecki), Jendrisek - Szczepaniak.

WISŁA: Załuska - Cywka, Głowacki, Sadlok, Pietrzak - Boguski, Popovic (60 Brlek), Mączyński (79 Uryga), Małecki - Ondrasek, Brożek (45+1 Zachara).

Już w 62. sekundzie Pasy objęły prowadzenie. W okolicach szesnastki Pietrzak wybił piłkę Wójcickiemu, ale niefortunnie, bo pod nogi Budzińskiego, który fantastycznym strzałem z ok. 25 m pokonał Załuskę. Futobolówka odbiła się od lewego słupka i wpadła do siatki.

Goście przejęli inicjatywę i mieli trzy niezłe sytuacje. W 14. minucie Boguski zagrał do wychodzącego na wolne pole Ondraska, ten uderzył z klkunastu metrów, ale Sandomierski popisał się świetną interwencją. Dwie minuty później mocno strzelił z 18 m Mączyński, lecz i tym razem golkiper Pasów dał radę. Na dobrej pozycji znalazł się w 29. minucie Boguski, przymierzył z 13 m po "długim", nieznacznie chybiając.

W końcówce I połowy do głosu znów doszła Cracovia przeprowadzając kapitalną akcję. Z prawej strony Jendrisek podał krótko do środka do Wójcickiego, ten zagrał na czwarty metr w pole bramkowe, gdzie nabiegający Szczepaniak uprzedził Głowackiego wpychając piłkę do pustej bramki. Gospodarze oddali w tej części gry dwa celne strzały zdobywając dwa gole!

Po przerwie toczyła się cały czas walka, optyczną przewagę mieli dążący do poprawy rezultatu wiślacy, ale nie potrafili sobie wypracować okazji. Udało im się to dopiero w 88. minucie. Cywka dograł z prawej strony do środka, a Małecki z 12 m uderzył z pierwszej piłki w dalszy róg. Na wyrównanie gospodarze już rywalom nie pozwolili.

Statystycznie lepsza była Wisła (13:6 w strzałach, 4:2 w strzałach celnych i 58 procent posiadania piłki), ale Cracovia okazała się bardziej konkretna i zasłużenie wygrała derby.