Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Bruk-Bet z trzema punktami2016-07-18 21:54:00

To był udany debiut trenera Czesława Michniewicza. Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał beniaminka, Arkę Gdynia, 2-0 i zameldował się po 1. kolejce ekstraklasy na 3. miejscu w tabeli.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia 2-0 (1-0)

1-0 Vladislavs Gutkovskis 9 (głową)

2-0 Samuel Stefanik 79

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Juhar, Osyra, Jovanovic - Bożok, Szwoch. Widzów 3338.

BBT: Trela - Pleva, Osyra, Putiwcew, Fryc - Babiarz, Jovanovic - Juhar (46 Ziajka), Misak (46 Stefanik), Guba (74 Kędziora) - Gutkovskis.

ARKA: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Kakoko (76 Yussuff), Łukasiewicz - Da Silva, Szwoch, Bożok (69 Błąd) - Zjawiński (62 Siemaszko).

Mecz zaczął się doskonale dla gospodarzy, którzy w 9. minucie objęli prowadzenie. Guba zza szesnastki próbował strzelać, ale pośliznął się, w efekcie piłka poszybowała na lewą stronę, gdzie zza narożnika "piątki" niepilnowany Łotysz Gutkovskis głową przymierzył w przeciwległy róg.

Później inicjatywę przejęli gdynianie, którzy najlepszą okazję mieli w 35. minucie. Da Silva uderzył kąśliwie z kilkunastu metrów, ale bardzo dobrze się spisujący Trela zdążył z interwencją.

Po przerwie nadal przeważała Arka, znów bliski powodzenia był Da Silva, który w 65. minucie strzelił zbyt lekko, w dodatku w ręce bramkarza.

Gospodarzom wyszła świetna akcja w 79. minucie. Jovanovic przerzucił piłkę z lewej strony na prawo do Gutkovskisa, który wślizgiem dograł wzdłuż bramki na trzeci metr, skąd nabiegający Stefanik trafił bez problemu do siatki. 2-0!

Stracony gol podciął skrzydła drużynie beniaminka, a "Słoniki" mogły w 90+3. minucie trafić po raz trzeci. Strzelał Stefanik, a dobitka Plevy była minimalnie niecelna.

Statystycznie miejscowi ustępowali rywalom (14:16 w strzałach, 3:5 w celnych strzałach, 41:59 procent w posiadaniu piłki), ale okazali się wyjątkowo skuteczni!