Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Wisła strzeliła Kmicie 10 goli2016-06-25 21:01:00

Dziś przed południem Wisła Kraków rozegrała pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do nowego sezonu. Mecz wyjazdowy z V-ligowym AP Kmita Zabierzów toczył się w iście tropikalnych warunkach, ale nie przeszkodziło to piłkarzom Białej Gwiazdy wygrać aż 10:0.

Wisła rozpoczęła w niezwykle silnym składzie, dodatkowo wzmocniona Radosławem Sobolewskim w sztabie trenerskim. W wyjściowej jedenastce znalazło się też miejsce dla nowego zawodnika - Adama Mójty, a także młodego defensora Krystiana Kujawy.

Zresztą to właśnie obrońca krakowian zdobył pierwszą bramkę - w 11. minucie, po ładnym strzale głową. Zawodnicy Kmity raczej nastawili się na kontry, ale tylko jedna z nich była naprawdę udana i mogła zaskoczyć defensywę Białej Gwiazdy.

Bardzo dobrze układała się też współpraca w ataku na linii Brożek - Ondrasek. Dzięki temu czeski napastnik zszedł na przerwę z dwoma trafieniami na koncie.

Po zmianie stron Dariusz Wdowczyk zamieszał w składzie i posłał w bój całkiem inną jedenastkę. Wisła z dużą łatwością strzelała kolejne gole. Na uwagę zasługuje zwłaszcza cudowne uderzenie Boguskiego w "okienko" zza pola karnego. Chwilę później pokonał golkipera gospodarzy mocnym strzałem z zerowego kąta. Udany debiut zaliczył też Mateusz Zachara.

AP Kmita Zabierzów - Wisła Kraków 0:10