Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Wisła wygrała z Botewem, gole Brożka i Małeckiego2016-01-28 19:18:00

Przebywający w Turcji piłkarze Wisły Kraków rozegrali drugą grę kontrolną. Biała Gwiazda pokonała bułgarski Botew Płowdiw 3:1. W pierwszej połowie bramkę dla krakowian strzelił Patryk Małecki, a po przerwie dwa gole zdobył Paweł Brożek.

Wisła Kraków – Botew Płowdiw 3-1 (1-1)

0-1 Nedelev 21

1-1 Małecki 43

2-1 Brożek 77

3-1 Brożek 87

WISŁA: Miśkiewicz (46 Buchalik) – Bartosz (46 Boguski), Guzmics (46 Głowacki), Sadlok, Burliga – Małecki (70 Brożek, 89 Małecki), Uryga (46 Drzazga), Cywka Pietrzak, Bałaszow (70 Guerrier) – Ondrasek (57 Crivellaro).

BOTEW: Golas – Hristov, Dimitrov, Starokin, Oshchipko – Gamakov, Baltanow, Ognyanov, Nedelev, Kifoveti - Nelson.

W wyjściowym składzie na mecz z Botewem trener Tadeusz Pawłowski dokonał trzech zmian. W bramce miejsce Radosława Cierzniaka zajął Michał Miśkiewicz, w linii obrony Jakub Bartosz zastapił Arkadiusza Głowackiego, a w pomocy zamiast Denisa Popovica zagrał Tomasz Cywka.

W 21. minucie po niedokładnym podaniu w środku pola piłkę przejęli rywale i przeprowadzili skuteczną kontrę, którą celnym strzałem głową zakończył Nedelev. Po objęciu prowadzenia przez drużynę z Płowdiwu gra się wyrównała, a obie drużyny dążyły do zmiany rezultatu. Przed przerwą niesygnalizowanym strzałem zza pola karnego popisał się Małecki, doprowadzając do wyrównania.

W przerwie trener Tadeusz Pawłowski przeprowadził cztery zmiany. Z boiska zeszli Miśkiewicz, Guzmics, Bartosz i Uryga, a w ich miejsce pojawili się Buchalik, Głowacki, Boguski i Drzazga.

Wiślacy mieli w II połowie kilka dobrych okazji, ale ich dobra gra przyniosła skutek dopiero w 77. minucie. Z lewej strony pola karnego dośrodkował Drzazga. Piłka trafiła do ustawionego na siódmym metrze Brożka. Napastnik Wisły, który wrócił na boisko po przerwie spowodowanej kontuzją, wykończył akcję pięknym strzałem pod poprzeczkę.

Dziesięć minut póżniej Biała Gwiazda prowadziła już dwoma bramkami. Crivellaro znalazł w polu karnym dobrze ustawionego Brożka, który przedryblował bułgarskiego obrońcę i uderzył po długim rogu.