Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
1-0 z Lechią w Gdańsku, trwa passa Pasów!2015-07-17 22:38:00

Cracovia wspaniale zaczęła nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy, wygrywając w Gdańsku z bardzo mocną Lechią 1-0. Pod wodzą trenera Jacka Zielińskiego Pasy są od 10 meczów niepokonane!

Lechia Gdańsk - Cracovia 0-1 (0-1)

0-1 Piotr Polczak 26 (głową)

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Łukasik - Kapustka, Covilo, Polczak, Dąbrowski.

LECHIA: Maric - Wojtkowiak, Janicki, Borysiuk, Wawrzyniak - Łukasik, Vranjes - Mak (61 Wiśniewski), Mila, Nazario (46 Makuszewski) - Buksa (72 Lekovic).

CRACOVIA: Pilarz - Deleu, Sretenovic, Polczak, Wołąkiewicz - Cetnarski (90+5 Budziński), Dąbrowski - Wójcicki, Kapustka (46 Covilo), Rakels - Jendrisek (72 Zjawiński).

Lechia chciała ten mecz wygrać, co było widać na boisku. Gospodarze atakowali, ale nie dawali sobie rady z dobrze zorganizowaną defensywą rywali.

Cracovia była, o dziwo, groźniejsza w ofensywie niż gdańszczanie. W 15. minucie, po akcji z rzutu rożnego, Jendrisek huknął z 12m, ale nieco za wysoko. Miejscowi mieli jedną świetną okazję w I połowie, gdy w 23. minucie Mila główkował z piątki nad poprzeczką.

Stały fragment gry dla Pasów w 26. minucie zakończył się bramką. Z kornera piłkę wrzucił Cetnarski, Rakels głową przedłużył na dalszy słupek, a nieobstawiony Polczak - również głową - trafił z 4 metrów do siatki.

Później było parę groźnych sytuacji z obu stron - główkował Buksa, strzelali Rakels i Nazario, wszyscy niecelnie.

W 45+1. minucie krakowianie mogli podwyższyć prowadzenie. Po akcji z Wójcickim Kapustka próbował technicznie przelobować Marica, ale ten wybił futbolówkę na rzut rożny.

W II połowie Lechia uzyskała sporą przewagę, co jednak nie przekładało się na sytuacje bramkowe, których miała niewiele. Najlepszą miał bodaj Buksa w 61. minucie, gdy huknął z boku pola karnego pod poprzeczkę, ale Pilarz nie dał się zaskoczyć.

Pasy konsekwentnie rozbijały ataki gospodarzy, od czasu do czasu kontrując. W 73. i 84. minucie groźnie strzelał Rakels, lecz Maric był na posterunku.

W końcówce gdańszczanie jeszcze mocniej przycisnęli. W 89. minucie Makuszewski uderzył z 7 m nad poprzeczką, a w 90+3. minucie piłkę uderzoną przez Wiśniewskiego podbił Wołąkiewicz, ratując gości przez utratą gola.

Cracovia utrzymała do końca korzystny wynik, podtrzymując wspaniałą passę odkąd trenerem został Jacek Zieliński. W 10 meczach pod jego kierunkiem Pasy odniosły 8. zwycięstwo, przy dwóch remisach!