Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Wiślacy z pucharem burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej2015-07-11 20:42:00

Pomyślnie zakończyła się próba generalna piłkarzy krakowskiej Wisły, którzy w ostatnim meczu przed startem ekstraklasy wygrali w Kalwarii Zebrzydowskiej z czeskim zespołem Banik Ostrawa 3-1.

Wisła Kraków – Banik Ostrawa 3-1 (2-1)

1-0 Sadlok 29

2-0 Brożek 30

2-1 Narh 41

3-1 Brożek 72

WISŁA: Cierzniak – Burliga, Kujawa (77 Czekaj), Guzmics, Sadlok – Jović (86 Witek), Jankowski (61 Boguski), Mączyński (46 Uryga), Popović (69 Crivellaro), Cywka (86 Marszalik) – Brożek (77 Kuczak).

BANIK: Šrom – Dressler (75 Vengřinek), Frydrych, Kaša, Holzer – Foltyn (40 Šichor), Matěj – Mondek, Kukec, de Azevedo (60 Liener) – Narh (69 Alispahič).

Pod koniec drugiego kwadransa wiślacy zdobyli dwa gole. Najpierw Sadlok sfinalizował dwójkową akcję Jankowski – Brożek i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Za moment świetnie zachował się Jankowski, który odzyskał straconą chwilę wcześniej futbolówkę i doskonale wyłożył ją Brożkowi.

Cztery minuty przed końcem pierwszej części spotkania kontaktowego gola po błędzie krakowskiej obrony zdobył Narh.

W 72. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Brożek, któremu dobrze z linii końcowej boiska zagrywał Burliga.

Dzięki wygranej z Czechami w ręce wiślaków trafił Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.