Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Porażka Termaliki z Koroną2015-06-27 20:34:00

W pierwszym sparingu podczas letnich przygotowań Termalica Bruk-Bet Nieciecza przegrała w Kielcach z Koroną 1-3.

Korona Kielce - Termalica Bruk-Bet 3-1 (2-1)

1-0 Pylypchuk 32

1-1 Paluchowski 34

2-1 Wrześniowski 37

3-1  Przybyła 78

KORONA, I połowa: Małkowski - Gabovs, Wrześniewski, Sylwestrzak, Sobolewski - Załęcki, Jovanovic, Pylypchuk, Cebula - Pioccioni.

KORONA, II połowa: Trela - Sierpina, Wrześniewski, Kiercz, Turzyniecki -  Kluska (69 Przybyła), Rogala, Kaminski, Paprocki - AAnkour, Górski.

TERMALICA BRUK-BET:

I połowa: Nowak - Chomiuk, Sołdecki, Abramowicz, Jarecki - Biskup, Pleva, Kupczak, Plizga, Koval - Paluchowski.

II połowa: Olszewski -  Wróbel, Jovan, Myszenko, Fryc -  Foszmańczyk, Kaczmarczyk, Babiarz, Plizga, Kogut - Drozdowicz.

W drużynie Termaliki Bruk-Bet od pierwszej minuty wystąpili testowani Dawid Abramowicz i Ukrainiec Volodymyr Koval.

W 29. minucie najpierw piłki nie opanował Paluchowski, a później na pustą bramkę z 10 metrów nie strzelił Biskup. W 32. minucie po rzucie rożnym gospodarze objęli prowadzenie. Strzelcem gola był Pylypchuk. Goście szybko odpowiedzili. W 34. minucie Małkowskiego pokonał Paluchowski. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę otrzymał niepilnowany Wrześniowski, który z kilku metrów pokonał Nowaka. W 42 min Paluchowski minął obrońcę Korony, zagrał do wbiegającego w pole karne Biskupa, który mocno strzelił. Zmierzającą do bramki piłkę wybił Wrześniewski.

W drugiej części spotkania w Termalice Bruk-Becie wystąpili testowani stoperzy Słoweniec Jovan Vidovic i Ukrainiec Andriej Myszenko. W tej części gry barwach Korony zagrali dwaj byli piłkarze "Słoników" Dariusz Trela i Krzysztof Kiercz. W zespole gości natomiast wystąpił ekskoroniarz Tomasz Foszmańczyk.

W 78. minucie po wrzutce z prawej strony Przybyła ładnie uderzył na 3-1.

W środę "Słoniki" zmierzą się w Wiśle z Ruchem Chorzów. W tym dniu rozpoczną zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim.