Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Wisła wygrywa ze Słowakami2015-01-24 14:51:00

W zimowych warunkach toczyła się w Myślenicach sparingowa rywalizacja Wisły Kraków z MFK Rużomberok. Piłkarze Białej Gwiazdy odnotowali drugie zwycięstwo w czasie zimowych przygotowań, pokonując rywala 2-1.

Wisła Kraków – MFK Rużomberok 2-1 (1-0)

1-0 Dudka 34

1-1 Żemło 77 (samob.)

2-1 Guerrier 84

Sędziował Sebastian Krasny z Krakowa. Żółta kartka: Dudka (Wisła).

WISŁA: Buchalik (46 Bieszczad) – Burliga (56 Witek), Głowacki, Żemło, Sadlok – Uryga – Jankowski, Stilić (66 Sarki), Dudka (46 Garguła), Boguski (46 Guerrier) – Brożek (66 Stępiński).

RUŻOMBEROK: Senecky – Boszorad, Kruzliak (55 Praznovsky), Rosa, Daghbashyan – Almasky (75 Gerec), Nagy, Vavrik (55 Luptak), Turcak (46 Gerat) – Sapara (46 Janic) – Masaryk (86 Kubus).

Wynik otworzył w I połowie Dariusz Dudka, zdobywając bramkę z 18 metrów po strzale w samo "okienko". Bramkarz gości nie miał najmniejszych szans na obronę.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola. W 77. minucie pechowo interweniował Żemło, pakując futbolówkę do własnej siatki. 7 minut później zwycięskiego gola zdobył Guerrier, który wykorzystał zagranie Witka i pokonał golkipera ze Słowacji strzałem z ostrego kąta.