Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
W pierwszym sparingu Wisła lepsza od Piasta2015-01-21 18:13:00

Piłkarze Wisły Kraków w pierwszym meczu kontrolnym pokonali w Myślenicach Piast Gliwice 2-0. Bramki zdobyli Garguła i Burliga.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 2-0 (0-0)

1-0 Garguła 67

2-0 Burliga 82

Sędziował Sebastian Krasny z Krakowa. Żółte kartki: Burliga, Sarki, Witek - Carles, Hanzel, Nieves.

WISŁA: Buchalik (46 Bieszczad) – Burliga, Głowacki (46 Guerrier), Żemło, Sadlok (67 Witek) – Uryga – Jankowski, Stilić (46 Garguła), Boguski (46 Sarki) – Paweł Brożek (46 Stępiński).

PIAST: Szmatuła (46 Rusov) – Klepczyński (46 Mokwa), Osyra (46 Nieves), Hebert (46 Horrvath), Piotr Brożek (46 Paskuda) – Podgórski (46 Moskwik), Carles (46 Murawski), Vassuljev (46 Hanzel), Dytko, Jurado (46 Badia) – Wilczek (46 Ciechański).

W 67. minucie wprowadzony po przerwie Łukasz Garguła zdobył pierwszą bramkę dla Wisły, z rzutu wolnego. Pomocnik Białej Gwiazdy, po faulu na Stępińskim, ustawił futbolówkę na 16. metrze i pięknym, technicznym strzałem posłał ją do siatki. 8 minut przed końcem wyynik ustalił Burliga, który wykorzystał ładne zagranie Stępińskiego i pewnym strzałem pokonał bramkarza z Gliwic.