Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Remis Wisły w Nowym Targu2014-10-12 17:05:00

Punktem kulminacyjnym niedzielnego otwarcia nowego obiektu w Nowym Targu, było spotkanie, w którym piłkarze miejscowego Podhala zmierzyli się z krakowską Wisłą. Rywalizacja zakończyła się remisem 2:2.

Podhale Nowy Targ – Wisła Kraków 2:2(1:0)

1:0 Hałgas 9

1:1 Sarki 58

2:1 Misiura 66

2:2 Garguła 83

PODHALE: Truty – Anioł, Krzystyniak, Gąsiorek, Bobak – Janasik, Hałgas, Pietrzak, Gogola, Świerzbiński – Mroszczak.

WISŁA: Buchalik (46 M. Zając) – Żemło, Czekaj, Guzmics, Sadlok – Sarki, Dudka, Santos (46 Marszalik), Jankowski, Boguski – Brożek. Po przerwie zagrali także: M. Zając, Janur, Marszalik, Burliga i Wójcik.

9. minuta przyniosła nieoczekiwanie gola dla gospodarzy. Hałgas zachował się niezwykle przytomnie, dostrzegł wysuniętego Buchalika i lobem posłał futbolówkę do wiślackiej siatki.

Podopieczni trenera Smudy mieli dobrą okazję 8 minut później, kiedy po wrzutce z wolnego do piłki doszedł Jankowski, jednak główkował obok bramki. W 31. minucie ładne podanie od Jankowskiego dostał wychodzący na pozycję sam na sam z bramkarzem Garguła, lecz pomocnika spod Wawelu uprzedził golkiper Podhala. Chwilę później długą piłkę za obrońców posłał Dudka, ale nie zdążył do niej dojść Brożek. W 42. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem pomylił się Brożek.

Po przerwie, w 58. minucie, podopieczni trenera Smudy doprowadzili do wyrównania po ładnym strzale Sarkiego. 66. minuta zapewniła kibicom kolejne emocje. Tym razem na prowadzenie wysunął drużynę gospodarzy Misiura, pakując piłkę z bliskiej odległości do bramki Zająca. Dziewięć minut później po faulu na Żemle w okolicy 30. metra do piłki podszedł Sadlok, ale bramkarz Podhala obronił mocny strzał Wiślaka. W 82. minucie bliski szczęścia był Burliga, jednak piłka po jego strzale musnęła tylko poprzeczkę. Chwilę później wyczyn ten udał się Gargule, który uderzeniem po długim rogu pokonał golkipera z Nowego Targu.