Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Wiślacy wygrali w Truskolasach2014-10-11 18:22:00

W przerwie ligowej Wisłą Kraków złożyła wizytę w Truskolasach, skąd pochodzi Jakub Błaszczykowski. Biała Gwiazda wygrała z Amatorem Golce 4-1.

LKS Amator Golce – Wisła Kraków 1:4 (0:3)

0:1 Boguski 10

0:2 Garguła 29

0:3 Boguski 42

0:4 Jankowski 60

1:4 Rokosa 72

Sędziował Piotr Skoczylas. Widzów 950.

LKS Amator Golce: Woldan – Jelonek (21 Piątkowski, 74 Kudła), Suchanek (74 Biernacki), Brzęczek (68 Warchoł), Nowak (69 Brzykcy) – Młyńczyk (61 Różański), Kasperkiewicz, Jankowski (51 Bugaj), Kozak (56 Szmigiel) – Rokosa (74 Sajecki), Wróblewski (74 Mrugacz).

Wisła Kraków: Buchalik (46 Bieszczad) – Burliga (46 Żemło), Czekaj, Guzmics, Sadlok (63 Lech) - Santos Cardozo (30 Lucas Guedes), Dudka (63 Witek), Boguski (46 T. Zając), Jankowski, Garguła - Brożek (46 Sarki).

Sobotnie wydarzenie na stadionie w Truskolasach, będące zwieńczeniem obchodów jubileuszu klubu LKS Amator Golce, zainicjował Jakub Błaszczykowski, reprezentant Polski, pomocnik Borussii Dortmund i były gracz krakowskiej Wisły.

Pierwsza bramka padła w 10. minucie, kiedy po ładnej trójkowej akcji  Brożek – Garguła  - Boguski do strzału doszedł ten ostatni. Kolejny gol padł w 26. minucie. Biała Gwiazda zaatakowała wówczas rywala lewą stroną boiska, wymieniła kilka podań, a w polu karnym znalazł się Łukasz Garguła, który pewnym strzałem pokonał Woldana. Przed przerwą nastąpiła jeszcze jedna zmiana rezultatu. Faulowany przez Piątkowskiego Boguski sam wykorzystał jedenastkę, podwyższając rezultat pewnym strzałem w „okienko”.

Po 15 minutach drugiej połowy Biała Gwiazda przeprowadziła akcję lewą stroną boiska, gdzie piłkę między sobą wymieniali Garguła i Jankowski. „Jankes” wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem, pewnie zdobywając czwartą bramkę.

Ostatnie 20 minut to wyraźna przewaga drużyny z Krakowa, jednak to gospodarze zdobyli bramkę. Zgromadzona publiczność oklaskami nagrodziła strzelca honorowego trafienia dla drużyny LKS Amator Golce, Rokosę.