Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Cracovia Pany po ostatniej akcji derbów2014-09-28 20:09:00

W derbach Krakowa zanosiło się na bezbramkowy remis, ale w ostatniej akcji meczu, w doliczonym czasie, zwycięskiego gola dla Cracovii zdobył głową Miroslav Covilo. Pasy pokonały Wisłę 1-0.

10. kolejka ekstraklasy: Cracovia - Wisła Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Miroslav Covilo 90+3 (głową)

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Sadlok, Burliga (Wisła).

CRACOVIA: Pilarz - Rymaniak, Żytko, Marciniak - Covilo - Deleu, Szeliga (54 Dąbrowski), Kapustka (73 Cetnarski), Diabang - Rakels, Budziński (68 Nowak).

WISŁA: Buchalik - Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Uryga, Dudka - Boguski (79 Stępiński), Stilic, Jankowski (69 Guerrier) - Brożek.

Od początku do końca na boisku toczyła się zażarta walka, jak na derby przystało. Sytuacji bramkowych było jednak jak na lekarstwo. W I połowie bardzie agresywnie grała Cracovia, ale nic z tego nie wynikało. Wiślacy byli groźniejsi w ofensywie, niebezpiecznie strzelali Sadlok i Brożek.

Przez pół godziny po przerwie nadal dominowała walka. Luźniej na murawie zrobiło się w ostatnim kwadransie. Kilka ataków przeprowadzili gospodarze, w 80. minucie Nowaka w ostatniej chwili zablokował Głowacki (wcześniej powstrzymał szarżę Diabanga). Goście mieli świetną okazję w 88. minucie, gdy w dobrej pozycji znalazł się Stępiński, tyle że z 12 m huknął nad poprzeczką.

Sędzia przedłużył spotkanie o dwie minuty i gdy wydawało się, że nic już nie może się zmienić fatalnie interweniował bardzo dobrze dotąd grający w obronie Białej Gwiazdy Węgier Guzmics. Zamiast wybić łatwą piłkę daleko do przodu, czy choćby na aut - skiksował. W efekcie Cracovia dostała w prezencie rzut rożny. Arbiter pozwolił na jego wybicie, Covilo wyskoczył do główki na 6. metrze (nie upilnowali go Uryga i Guzmics) i - mimo próby obrony przez Buchalika - futbolówka przekroczyła linię bramkową. 1-0 w ostatniej akcji meczu!

Statystycznie rzecz biorąc (NC+), więcej strzałów oddała Wisła (11:7), ale celnych Cracovia (3:2). Goście byli częściej w posiadaniu piłki (56:44%), lecz więcej kornerów wykonywali gospodarze (4:1). Ten ostatni, czwarty, przyniósł im zwycięstwo.