Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Pasy wygrały z beniaminkiem głową2014-09-13 20:36:00

Cracovia wygrała z beniaminkiem z Łęcznej 2-1, to jej drugie zwycięstwo w tym sezonie. Pasy awansowały doraźnie na 12. miejsce w tabeli ekstraklasy, mają 8 punktów w 8 meczach. Oba gole dla krakowian zostały zdobyte głową.

Cracovia - Górnik Łęczna 2-1 (1-1)

0-1 Fedor Cernych 4

1-1 Miroslav Covilo 44 (głową)

2-1 Deniss Rakels 80 (głową)

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Rymaniak, Jaroszyński, Deleu - Kalkowski. Widzów 5624.

CRACOVIA: Pilarz - Rymaniak, Żytko, Marciniak - Deleu, Budziński, Dąborwski (67 Cetnarski), Covilo (81 Zejdler), Jaroszyński - Zjawiński (74 Rakels), D. Nowak.

GÓRNIK: Prusak - Mierzejewski, Szmatiuk, Kalkowski, Mraz - Cernych, T. Nowak, Bonin (81 Burkhardt), Kaźmierczak (77 Bielak), Bożok - Hasani (74 Buzała).

Lepiej zaczął Górnik. W 4. minucie z lewego skrzydła na piąty metr dośrodkował Mraz, a Cernych tylko dołożył nogę i było 0-1. Gospodarze rzadko zagrażali bramce rywali, Prusaka zaniepokoili dwukrotnie uderzeniami z dystansu Dąbrowski i D. Nowak. W 39. minucie mogło być 0-2, ale w sytuacji "sam na sam" Bożok trafił w boczną siatkę.

Minutę przed przerwą Cracovia niespodziewanie wyrównała. Dąbrowski zagrał długą piłkę prawie z połowy boiska, na 13. metrze najwyżej wyskoczył Covilo i głową skierował futbolówkę do pustej bramki. Błąd popełnił Prusak, który wyszedł do centry, a nawet nie próbował interweniować.

W II połowie większe zagrożenie stwarzali piłkarze z Łęcznej. W 50. minucie Bożok miał przed sobą tylko Pilarza, który jednak obronił "główkę" ręką. W 59. minucie z kolei z 5 metrów główkował Hasani, lecz i tym razem golkiper Pasów wykazał znakomity refleks. Na kwadrans przed końcem z 20 m strzelał Buzała, a piłka po rykoszecie uderzyła w poprzeczkę.

Bliżsi wygranej byli goście, ale ostatecznie trzy punkty przypadły Cracovii. W 80. minucie Budziński wrzucił piłkę z kornera prosto na głowę Rakelsa, który z 6 metrów trafił do siatki. Pasy nie pozwoliły już sobie odebrać wygranej.