Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Na jubileusz Soły wygrała Wisła (FILM)2014-07-12 22:15:00

Piłkarze krakowskiej Wisły, którzy pojawili się na obchodach jubileuszu 95-lecia Soły Oświęcim, pewnie pokonali gospodarzy 3:0. Bramki dla ekipy spod Wawelu zdobywali Stilić, Boguski i Dudka.

Soła Oświęcim – Wisła Kraków 0:3 (0:0)

0:1 Stilic 53

0:2 Boguski 55

0:3 Dudka 75

Sędziował Krzysztof Jakubik (Oświęcim).

SOŁA: K. Talaga (46 Koper) – J. Jamróz, Szewczyk, Skrzypek, Ząbek (86 W. Jamróz) – Stanek (78 Migdałek), Cygnar (86 Boba), Dynarek, G. Talaga (55 Szopa) – Janeczko (86 Brańka), Snadny (78 Skiernik).

WISŁA: Buchalik (46 Bieszczad) – Burliga (81 Guedes), Głowacki (46 Lech), Dudka, Sadlok – Uryga (25 Czekaj), Garguła (46 T. Zając), Stilic (70 Bierzało), Boguski (66 Kuczak), Sarki – Jankowski.

W 7. minucie Wisła powinna prowadzić po lobie Stilica, ale piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. Później szanse mieli jedni i drudzy, ale do przerwy gole nie padły.

Po zmianie stron Biała Gwiazda objęła prowadzenie za sprawą Stilica, który minął obrońców Soły i technicznym strzałem wpakował piłkę do siatki. Dwie minuty później drugą bramkę dla krakowian zdobył Boguski, posyłając futbolówkę tuż przy dalszym słupku. 75. minuta przyniosła trzecią bramkę dla gości. Piłka po uderzeniu Dudki z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.