Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
6 goli wiślaków w sparingu z Zagłębiem2014-07-09 22:53:00

Wisła Kraków wygrała w kolejnym przedsezonowym sparingu z Zagłębiem Sosnowiec aż 6:0. Mecz odbył się w Myślenicach.

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 6:0 (2:0)

Czerwona kartka: Czekaj (75).

WISŁA: Gerard Bieszczad – Maciej Sadlok, Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki (64 Michał Bierzało), Łukasz Burliga (46 Michał Czekaj) – Łukasz Garguła (46 Sarki), Rafał Boguski (60 Kamil Kuczak), Alan Uryga (64 Przemysław Lech), Semir Stilić (64 Lucas Guedes), Maciej Jankowski – Tomasz Zając (60 Adrian Wójcik).

ZAGŁĘBIE: Wojciech Fabisiak (68 Mateusz Wieczorek) – Marcin Sierczyński, Krzysztof Markowski, Radosław Kursa, Daniel Kutarba (75 Michal Farkas) – Łukasz Matusiak, Kamil Zalewski (75 Filip Kazimierczak) – Dawid Ryndak, Przemysław Mizgała (64 Jakub Arak), Miłosz Kozak (46 Hubert Tylec) – Łukasz Tumicz.

W 20. minucie Wisła objęła prowadzenie. Prawą stroną boiska atakował Stilić, po jego strzale piłka wpadła w pole karne, gdzie dopadł do niej Jankowski, który na raty, ale pokonał Fabisiaka. Niecały kwadrans później krakowianie podwyższyli, tym razem za sprawą Sadloka, który po podaniu Boguskiego uderzył z 16 metrów, umieszczając futbolówkę w "okienku".

Po przerwie Biała Gwiazda trafiła na 3:0. Tomasz Zając bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym; przejmując piłkę od obrońcy gości przelobował Fabisiaka. Na 4:0 podwyższył Wójcik, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko.

W 75. minucie tuż przed polem karnym faulował Czekaj, który otrzymał czerwony kartonik, jednak pozostał no boisku. Zagłębie mogło zmienić rezultat, wykonując rzut wolny, jednak piłka trafiła w poprzeczkę bramki Bieszczada.

Pod koniec Wisła konstruowała kolejne groźne akcje, które kończyły się bramkami. W 85. minucie po akcji Lecha z Wójcikiem ten drugi próbował odegrać piłkę do Kuczaka, ale zawodnik Zagłębia nieszczęśliwie przeciął tor lotu piłki, która trafiła do bramki gości. Dwie minuty później było 6:0 za sprawą Wójcika, który pewnym strzałem pokonał Wieczorka.