Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Cracovia nie poradziła sobie z outsiderem2014-03-29 20:18:00

Cracovia może nie wejść do ósemki, gdyż nie radzi sobie z outsiderami. Po wyjazdowym remisie z Podbeskidziem 1-1, dziś Pasy uzyskały taki sami wynik z Widzewem. Dla łodzian był to pierwszy punkt na obcym boisku w tym sezonie!

Cracovia - Widzew Łódź 1-1 (1-0)

1-0 Papadopoulos 39

1-1 Mroziński 62

Sedziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Danielewicz, Rakels, Nykiel - Stępiński, Wolański, Kasprzak.

CRACOVIA: Pilarz - Nykiel, Żytko, Marciniak, Jaroszyński - Danielewicz (46 Kapustka), Dąbrowski, Straus - Boljevic (46 Rakels), Papadopoulos, Steblecki (73 Kita).

WIDZEW: Wolański - Stępiński, Nowak, Augustyniak, Kikut - Mroziński (79 Okachi), Rybicki (61 Mikita), Kasprzak, Cetnarski (61 Batrovic), Kaczmarek - E. Visnakovs.

Całkiem niespodziewanie w I połowie to outsider z Łodzi ostrzeliwał bramkę gospodarzy, a nie odwrotnie. Piłkarze Widzewa oddali aż 12 strzałów, z czego jednakowoż tylko 2 były celne (statystyka: NC+). Pasy miały jak zwykle przewagę w posiadaniu piłki, zagrażały rywalom z rzadka, ale za to zaprezentowały 100-procentową skuteczność. Jedno celne uderzenie i jeden gol. W 39. minucie bardzo ładną trójkową akcję przeprowadzili Żytko, Danielewicz i Papadopoulos. Grek ją wykańczał, trafiając z kilkunastu metrów w bliższe "okienko"!

Widzewiacy uderzali parę razy kąśliwie - czynili to m.in. Cetnarski (5. minuta), Kaczmarek (20. i 41.) i Rybicki (45+2.), którego w ostatniej chwili zablokował obrońca gospodarzy. We wcześniejszych przypadkach nie dał się zaskoczyć Pilarz.

Pierwszy kwadrans po przerwie należał bezdyskusyjnie do krakowian, którzy w 53. minucie powinni podwyższyć rezultat, ale Papadopoulos przegrał pojedynek z najlepszym na boisku Wolańskim.

Zamiast 2-0, w 62. minucie było 1-1. Po wyrzucie z autu futbolówkę głową przedłużył Nowak, Augustyniak nie pokonała Pilarza, za to uczynił to z dobitki Mroziński.

Za moment napastnicy Cracovii - najpierw Rakels, a po minucie Papadopoulos - wychodzili sam na sam z golkiperem łodzian, lecz sędzia asystent podnosił chorągiewkę sygnalizując spalone. Telewizyjne powtórki pokazały, że się mylił...

Widzew też próbował atakować. W 67. minucie ostry strzał oddał Mikita, ale Pilarz obronił.

Później, już do końca, aktywniejsi byli gospodarze. W 73. minucie ładny rajd przeprowadził Nykiel, Wolański nie dał się jednak zaskoczyć. W 85. minucie najlepszą okazję miał Rakels, uderzył wszakże z 10 metrów tuż nad prawym górnym rogiem. W końcówce bramkarza gości usiłowali pokonać Straus i Papadopoulos, lecz bez skutku.

Po rozegraniu 28 meczów Cracovia zajmuje 9. miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy, z 36 punktami. Widzew jest ostatni - 19 pkt.