Strona główna > Aktualności
Biało-czerwoni blisko baraży2021-10-12 23:42:00

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała w Tiranie Albanię 1-0 w eliminacjach MŚ. Po golu Karola Świderskiego mecz został przerwany na ponad 20 minut, gdyż miejscowi kibice rzucali na boisko różne przedmioty.

Albania – Polska 0-1 (0-0)

0-1 Karol Świderski 77

Sędziował Clément Turpin (Francja). Żółte kartki: Ismajli, Hysaj, Ramadani – Buksa, Bednarek, Puchacz.

ALBANIA: Berisha – Hysaj, Ismajli, Kumbulla, Veseli - Bare (77 Çokaj), Ramadani, Trashi (65 Lenjani) – Uzuni (58 Broja), Manaj Roshi (77 Bajrami).

POLSKA: Szczęsny – Dawidowicz, Glik, Bednarek (90+2 Helik), Puchacz (90 Bereszyński) – Jóźwiak (71 Frankowski), Krychowiak, Moder (46 Klich), Zieliński – Lewandowski, Buksa (71 Świderski).

Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni awansowali na 2. miejsce w tabeli grupy I, przybliżając się do baraży.

Polacy częściej byli w posiadaniu piłki. Oddali więcej strzałów i jedyny celny w pierwszej połowie – w tzw. światło bramki uderzył próbujący przedrzeć się środkiem Zieliński. Rywale znaleźli sposób na powstrzymanie Lewandowskiego – skutecznie odcinali go od podań.

Po przerwie biało-czerwoni grali jeszcze lepiej. Przed szansą stanął Krychowiak, który zamiast strzelać podawał i wyszło z tego niecelne zagranie. Wreszcie skutecznym uderzeniem z bliska bramkarza Albanii pokonał Świderski. Z głębi pola świetnie zagrał mu Klich, a polski napastnik z lewej strony, z narożnika "piątki", wpakował piłkę do siatki. Po bramce Świderskiego spotkanie zostało przerwane. Na murawę z sektorów zajmowanych przez albańskich kibiców poleciały różne przedmioty i sędzia nakazał piłkarzom obu drużyn, aby udali się do szatni.

Zawodnicy wrócili na murawę po 23 minutach. Polacy skutecznie się bronili, mądrze oddalali niebezpieczeństwo od własnej bramki i odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo!

Statystyka meczu: 3:3 w strzałach, 2:2 w celnych (ponadto 3:2 w zablokowanych), 44:56% w posiadaniu piłki, 1:4 w kornerach.

pzpn.pl, st

GRUPA I

Londyn: Anglia - Węgry 1-1 (1-1)

0-1 Sallai 24 (karny)

1-1 Stones 37

Serravalle: San Marino - Andora 0-3 (0-1)

6. San Marino  8   0   1-32

12 listopada: Andora - Polska (Andorra la Vella, 20:45), Węgry - San Marino, Anglia - Albania

15 listopada: San Marino - Anglia, Albania - Andora, Polska - Węgry (Warszawa, 20:45)