Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
MŚ w narciarstwie: Therese Johaug ma już 14 złotych medali, dominacja Norwegii2021-03-07 21:05:00

W Oberstdorfie odbyły się MŚ w narciarstwie klasycznym.


Klasyfikacja medalowa:

1. Norwegia 13-11-7=31

2. Austria 4-1-2=7

3. Szwecja 2-2-3=7

4. Niemcy 2-2-2=6

5. Rosyjska Federacja Narciarska 1-3-1=5

6. Słowenia 1-1-4=6

7. Polska 1-0-1=2

8. Finlandia 0-2-1=3

9. Japonia 0-1-2=3

10. Szwajcaria 0-1-0=1

11. Francja 0-0-1=1

43. MŚ w narciarstwie klasycznym, Oberstdorf (Niemcy)

KOBIETY

BIEGI

Sprint st. klas. (25.02):

1. Jonna Sundling (Szwecja)

2. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)

3. Anamarija Lampic (Słowenia)

...

31. Monika Skinder, 42. Izabela Marcisz, 48. Karolina Kaleta, 71. Karolina Kukuczka


Skiathlon, 7.5 km klas. + 7.5 km dow. (27.02):

1. Therese Johaug (Norwegia) 38:35.5

2. Frida Karlsson (Szwecja) +30.0

3. Ebba Andersson (Szwecja) +30.2

...

40. Izabela Marcisz +5:25.5, 47. Karolina Kaleta +7:00.9, 53. Karolina Kukuczka +8:17.8

32-letnia Therese Johaug zdobyła już 11. złoty medal podczas MŚ!!!


Sprint druż. (28.02):

1. Szwecja (Maja Dahlqvist, Jonna Sundling) 16:27.94

2. Szwajcaria (Laurien van der Graaff, Nadine Faehndrich) +0.95

3. Słowenia (Eva Urevc, Anamarija Lampic) +3.46

...

15. Polska (Izabela Marcisz, Monika Skinder)


10 km st. dow. (2.03):

1. Therese Johaug (Norwegia) 23:09.8

2. Frida Karlsson (Szwecja) +54.2

3. Ebba Andersson (Szwecja) +1:06.9

...

56. Izabela Marcisz +4:22.4, 65. Karolina Kukuczka 5:30.6

32-letnia Therese Johaug zdobyła już 12. złoty medal podczas MŚ!!!


Sztafeta 4x5 km, st. klas.+dow. (4.03):

1. Norwegia (Tiril Udnes Weng, Heidi Weng, Therese Johaug, Helene Marie Fossesholm) 53:43.2

2. Rosyjska Federacja Narciarska (Yana Kirpichenko, Yulia Stupak, Tatiana Sorina, Natalia Nepryaeva) +26.6

3. Finlandia (Jasmi Joensuu, Johanna Matintalo, Riitta-Liisa Roponen, Krista Parmakoski) +46.2

...

12. Polska (Monika Skinder, Izabela Marcisz, Karolina Kaleta, Karolina Kukuczka), zdublowana na 3. odcinku

Norweżka Therese Johaug zdobyła swój 13. złoty medal podczas MŚ!!!


30 km st. klas. (6.03):

1. Therese Johaug (Norwegia) 1:24:56.3

2. Heidi Weng (Norwegia) +2:34.2


3. Frida Karlsson (Szwecja) +2:34.8

Norweżka Therese Johaug zdobyła swój 14. złoty medal podczas MŚ!!!

SKOKI

Skoki, normalna skocznia (25.02):

1. Ema Klinec (Słowenia) 279.6 pkt (105+100.5 m)

2. Maren Lundby (Norwegia) 276.5 pkt (102.5+99.5 m)

3. Sara Takanashi (Japonia) 276.3 pkt (104+100 m)

...

33. Anna Twardosz, 38. Kinga Rajda


Skoki drużynowo (26.02):

1. Austria (Daniela Iraschko-Stolz, Sophie Sorschag, Chiara Hoelzl, Marita Kramer) 959.3 pkt

2. Słowenia (Nika Kriznar, Spela Rogelj, Ursa Bogataj, Ema Klinec) 957.9

3. Norwegia (Silje Opseth, Anna Odine Stroem, Thea Minyan Bjoerseth, Maren Lundby) 942.1

4. Japonia 877.5

5. Niemcy 873.1

6. Rosja Federacja Narciarska 787.4

7. Polska (Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Szwab, Kamila Karpiel) 631.2

8. Czechy 621.5

O złocie dla Austrii przesądziła Kramer (skoki 102.5 i 104 m)


Skoki, duża skocznia (3.03):

1. Maren Lundby (Norwegia) 296.6 pkt (128+130.5 m)

2. Sara Takanashi (Japonia) 287.9 pkt (126+134 m)

3. Nika Kriznar (Słowenia) 287.1 pkt (126+129 m)

...

24. Anna Twardosz 184.4 pkt (100.5+108 m)

33. Kinga Rajda, 34. Kamila Karpiel, 35. Nicole Konderla

Konkurencja ta odbyła się po raz pierwszy w historii MŚ.

KOMBINACJA NORWESKA

Ind. Gundersen norm. skocznia/5 km (27.02):

1. Gyda Westvold Hansen (Norwegia) 13:10.4

2. Mari Leinan Lund (Norwegia) +13.8

3. Marte Leinan Lund (Norwegia) +28.8

Kobiety rywalizowały w tej konkurencji po raz pierwszy na MŚ. Triumfatorka ma 18 lat!


MĘŻCZYŹNI

BIEGI

Sprint st. klas. (25.02):

1. Johannes Hoesflot Klaebo (Norwegia)

2. Erik Valnes (Norwegia)

3. Haavard Solaas Taugboel (Norwegia)

...

33. Maciej Staręga, 46. Kamil Bury


Skiathlon, 15 km klas. + 15 km dow. (27.02):

1. Alexander Bolshunov (Rosyjska Federacja Narciarska) 1:11:33.9

2. Simen Hegstad Krueger (Norwegia) +1.1

3. Hans Christer Holund (Norwegia) +1.7

...

55. Mateusz Haratyk +9:05.7, 60. Kacper Antolec +1 okr.


Sprint druż. (28.02):

1. Norwegia (Erik Valnes, Johannes Hoesflot Klaebo) 15:01.74

2. Finlandia (Ristomatti Hakola, Joni Maki) +1.68

3. Rosyjska Federacja Narciarska (Alexander Bolshunov, Gleb Retivykh) +2.09

...

10. Polska (Maciej Staręga, Dominik Bury) +37.40


15 km st. dow. (3.03):

1. Hans Christer Holund (Norwegia) 33:48.7

2. Simen Hegstad Krueger (Norwegia) +20.2

3. Harald Oestberg Amundsen (Norwegia) +35.6

...

32. Dominik Bury +2:42.2

74. Mateusz Haratyk +6:01.8

82. Kacper Antolec +6:45.5


Sztafeta 4x10 km, st. klas. + dow. (5.03):

1. Norwegia (Paal Golberg, Emil Iversen, Hans Christer Holund, Johannes Hoesflot Klaebo) 1:52:39.0

2. Rosyjska Federacja Narciarska (Alexey Chervotkin, Ivan Yakimushkin, Artem Maltsev, Alexander Bolshunov) +12.0

3. Francja (Hugo Lapalus, Maurice Manificat, Clement Parisse, Jules Lapierre) +1:12.6

...

14. Polska (Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury, Mateusz Haratyk), zdublowana na 4. odcinku

Norwegia zwyciężyła w tej konkurencji 11. raz z rzędu.


50 km st. klas. (7.03):

1. Emil Iversen (Norwegia) 2:10:52.9

2. Alexander Bolshunov (Rosyjska Federacja Narciarska) +0.7

3. Simen Hegstad Krueger (Norwegia) +8.2

...

38. Dominik Bury +8:51.6, 46. Mateusz Haratyk +15:05.5, 50. Kacper Antolec - zdublowany


Bieg wygrał Norweg Johannes Høsflot Klæbo, ale został zdyskwalifikowany, gdyż na finiszu przeszkodził Alexandrowi Bolshunovowi. Rosjanin w wyniku kontaktu z Norwegiem złamał kijek.

SKOKI

Skoki, normalna skocznia (27.02):

1. Piotr Żyła (Polska) 268.8 pkt (105+102.5 m)

2. Karl Geiger (Niemcy) 265.2 pkt (103.5+102 m)

3. Anże Lanisek (Słowenia) 261.5 pkt (102.5+101 m)

4. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 259.7 pkt (99+103 m)

5. Dawid Kubacki (Polska) 257.1 pkt (102+99 m)

6. Robert Johansson (Norwegia) 256.5 pkt (100+101 m)

...

22. Kamil Stoch 236.0 pkt (96+96 m)

30. Andrzej Stękała 211.6 pkt (95+87.5 m)

36. Klemens Murańka 108.0 pkt (93 m)


Skoki, duża skocznia (5.03)

1. Stefan Kraft (Austria) 276.5 pkt (132.5+134 m)

2. Robert Johansson (Norwegia) 272.1 pkt (129.5+135.5 m)

3. Karl Geiger (Niemcy) 267.4 pkt (132+132 m)

4. Piotr Żyła (Polska) 264.4 pkt (130.5+137 m)

5. Anże Lanisek (Słowenia) 258.5 pkt (126.5+136.5 m)

6. Marius Lindvik (Norwegia) 257.2 pkt (126.5+131.5 m)

...

15. Dawid Kubacki 235.8 pkt (130.5+119 m)

19. Kamil Stoch 230.0 pkt (120+129.5 m)

21. Andrzej Stękała 219.2 pkt (121.5+122.5 m)


Skoki, duża skocznia, drużynowo (6.03):

1. Niemcy (Pius Paschke, Severin Freund, Markus Eisenbichler, Karl Geiger) 1046.6 pkt

2. Austria (Philipp Aschenwald, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft) 1035.5 pkt

3. Polska (Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Dawid Kubacki) 1031.2 pkt

4. Japonia 1017.5 pkt

5. Słowenia 1010.0 pkt

6. Norwegia 974.1 pkt

7. Szwajcaria 856.6 pkt

8. Rosyjska Federacja Narciarska 778.2 pkt

KOMBINACJA NORWESKA

Ind. Gundersen normalna skocznia/10 km (26.02):

1. Jarl Magnus Riiber (Norwegia) 23:01.2

2. Ilkka Herola (Finlandia) +0.4

3. Jens Luraas Oftebro (Norwegia) +0.9

...

29. Szczepan Kupczak +2:58.6 (25. po skoku, 34. w biegu), 38. Andrzej Szczechowicz +4:26.0

Riiber obronił tytuł, był 3. po skoku, w biegu miał 5. czas. Prowadzący po skoku Ryota Yamamoto (Japonia) spadł na 11. miejsce, a najlepszy w biegu Herola awansował z 13. na 2. pozycję.


Druż. Gundersen, normalna skocznia/4x5 km (28.02):

1. Norwegia (Espen Bjoernstad, Joergen Graabak, Jens Luraas Oftebro, Jarl Magnus Riiber) 43:57.7

2. Niemcy (Terence Weber, Fabian Rießle, Eric Frenzel, Vinzenz Geiger) +42.7

3. Austria (Johannes Lamparter, Lukas Klapper, Mario Seidl, Lukas Greiderer) +49.1


Ind. Gundersen duża skocznia/10 km (4.03):

1. Johannes Lamparter (Austria) 23:11.1

2. Jarl Magnus Riiber (Norwegia) +37.1

3. Akito Watabe (Japonia) +45.8

...

17. Szczepan Kupczak +4:19.5, 39. Andrzej Szczechowicz

Lamparter prowadził po skoku i obronił 1. pozycję. Kupczak po skoku był 11.


Sprint druż, duża skocznia/2x7.5 km (6.03):

1. Austria (Johannes Lamparter, Lukas Greiderer) 29:29.7

2. Norwegia (Espen Andersen, Jarl Magnus Riiber) +39.6

3. Niemcy (Fabian Riessle, Eric Frenzel) +1:07.4

...

11. Polska (Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz) zdublowani

Polacy po skokach zajmowali 9. miejsce.

Frenzel zdobył już 17 medali MŚ (7-7-3).


KOBIETY+MĘŻCZYŹNI

SKOKI

Skoki, drużyny mieszane, normalna skocznia (28.02):

1. Niemcy (Katharina Althaus, Markus Eisenbichler, Anna Rupprecht, Karl Geiger) 1000.8 pkt

2. Norwegia (Silje Opseth, Robert Johansson, Maren Lundby, Halvor Egner Granerud) 995.6 pkt

3. Austria (Marita Kramer, Michael Hayboeck, Daniela Iraschko-Stolz, Stefan Kraft) 986.5 pkt

4. Słowenia 954.8 pkt

5. Japonia 940.3 pkt

6. Polska (Anna Twardosz, Piotr Żyła, Kamila Karpiel, Dawid Kubacki) 837.6 pkt

7. Rosyjska Federacja Narciarska 805.4 pkt


8. Czechy 777.2 pkt




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty