Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
ME: Srebro Natalii Maliszewskiej2021-01-24 19:58:00

25-letnia Natalia Maliszewska zdobyła podczas ME w łyżwiarskim short tracku srebrny medal na dystansie 500 m. Królową zawodów w Gdańsku była Holenderka Suzanne Schulting (23 l.), która zwyciężyła na trzech dystansach i w wieloboju.


Dla reprezentującej Juvenię Białystok Maliszewskiej to trzeci medal ME na 500 m. W 2019 r. wywalczyła złoto, a przed rokiem brąz.


KOBIETY

500 m:

1. Suzanne Schulting (Holandia) 43.317

2. Natalia Maliszewska (Polska) 43.441

3. Xandra Velzeboer (Holandia) 43.474

4. Ekaterina Efremenkova (Rosja) 43.557

...

7. Nicole Mazur, 14. Gabriela Topolska


1500 m:

1. Suzanne Schulting (Holandia) 2:24.446

2. Anna Seidel (Niemcy) 2:24.777

3. Sofia Prosvirnova (Rosja) 2:25.468

...

7. Natalia Maliszewska 2:35.858

...

12. Nicole Mazur, 17. Gabriela Topolska


1000 m:

1. Suzanne Schulting (Holandia) 1:28.573

2. Selma Poutsma (Holandia) 1:28.873

3. Anna Seidel (Niemcy) 1:29.357

...

16. Gabriela Topolska; Nicole Mazur - penalty i Natalia Maliszewska - yellow card


3000 m, superfinał:

1. Sofia Prosvirnova (Rosja) 5:37.076

2. Anna Seidel (Niemcy) 5:37.210

3. Ekaterina Efremenkova (Rosja) 5:37.561

4. Natalia Maliszewska (Polska) 5:37.971

Holenderki Schulting i Poutsma zostały zdyskw.


Sztafeta 3000 m:

1. Francja 4:17.135

2. Holandia 4:23.161

3. Włochy 4:28.234

...

6. Polska (Nicole Mazur, Kamila Stormowska, Gabriela Topolska, Magdalena Zych)


Klasyfikacja generalna:

1. Suzanne Schulting (Holandia) 102 pkt

2. Anna Seidel (Niemcy) 55

3. Sofia Prosvirnova (Rosja) 53

4. Ekaterina Efremenkova (Rosja) 29

5. Natalia Maliszewska (Polska) 28

...

12. Nicole Mazur, 17. Gabriela Topolska


MĘŻCZYŹNI

500 m:

1. Konstantin Ivliev (Rosja) 40.779

...

21. Paweł Adamski, 22. Mateusz Mikołajuk, 28. Sebastian Hydzik


1500 m:

1. Semen Elistratov (Rosja) 2:18.384

...

32. Hydzik, 36. Mikołajuk, Adamski dyskw.


1000 m:

1. Semen Elistratov (Rosja) 1:24.885

...

36. Hydzik, 40. Mikołajuk, 42. Adamski


3000 m, superfinał:

1. Pietro Sighel (Włochy) 4:56.498


Sztafeta 5000 m:

1. Holandia 6:56.420




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty