Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
MŚ: Brazylia rozgromiona2021-01-19 23:08:00

W swoim trzecim meczu rozgrywanych w Egipcie MŚ piłkarzy ręcznych Polska pokonała Brazylię 33-23. 


Brazylia – Polska 23-33 (11-13)

BRAZYLIA: da Rosa, Santos – H. Teixeira 1, Silva, Torriani 2, Toledo 3, Moraes 2, Chiuffa 3, V. Teixeira 2, Patrianova 1, Dutra, Luciano 2, Ponciano, Langaro 4, Hackbarth, Rodrigues 3.

POLSKA: Morawski, Wyszomirski – Olejniczak 2, Krajewski 2, Walczak 2, Sićko 6, Majdziński 4, Czuwara 1, Pilitowski, Moryto 6, Daszek 1, M. Gębala 5, Przybylski 1, Dawydzik 1, T. Gębala 2, Chrapkowski.


I połowa była jeszcze wyrównana, ale po przerwie biało-czerwoni zagrali koncertowo. Świetnie bronił Morawski, do bramki rywali trafiali najczęściej Moryto, Sićko i T. Gębala. W 43. minucie prowadziliśmy 25-15, w 55. minucie 30-20, a w 59. nawet 32-21.


MVP meczu został Adam Morawski.


W rundzie zasadniczej Polacy zagrają z Węgrami, Niemcami i Urugwajem.


RUNDA WSTĘPNA

GRUPA A (Giza): Urugwaj - Rep. Zielonego Przylądka 10-0 w.o., Niemcy - Węgry 28-29

Kolejność: 1. Węgry 6 pkt, 2. Niemcy 4, 3. Urugwaj 2, 4. Rep. Zielonego Przylądka 0

GRUPA B (Nowy Kair): Hiszpania - Tunezja 36-30, Brazylia - Polska 23-33

1. Hiszpania  3  5  92-85

2. Polska       3  4  89-78

3. Brazylia     3  2  84-94

4. Tunezja     3  1  90-98

GRUPA C (Aleksandria): Japonia - Angola 30-29, Chorwacja - Katar 26-24

Kolejność: 1. Chorwacja 5 pkt, 2. Katar 4, 3. Japonia 3, 4. Angola 0

GRUPA D (Kair): Bahrajn - DR Konga 34-27, Dania - Argentyna 31-20

Kolejność: 1. Dania 6 pkt, 2. Argentyna 4, 3. Bahrajn 2, 4. DR Konga 0

GRUPA E (Giza): Francja - Szwajcaria 25-24, Norwegia - Austria 38-29

Kolejność: 1. Francja 6 pkt, 2. Norwegia 4, 3. Szwajcaria 2, 4. Austria 0

GRUPA F (Nowy Kair): Portugalia - Algieria 26-19, Islandia - Maroko 31-23

Kolejność: 1. Portugalia 6 pkt, 2. Islandia 4, 3. Algieria 2, 4. Maroko 0

GRUPA G (Kair): Macedonia Płn. - Chile 32-29, Szwecja - Egipt 24-23

Kolejność: 1. Szwecja 6 pkt, 2. Egipt 4, 3. Macedonia Płn. 2, 4. Chile 0

GRUPA H (Aleksandria): Korea Płd. - Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej 26-30, Słowenia - Białoruś 29-25

Kolejność: 1. Rosyjska FPR 5 pkt, 2. Słowenia 4, 3. Białoruś 3, 4. Korea Płd. 0


RUNDA ZASADNICZA

Grupa I

1. Węgry        2  4  73-46

2. Hiszpania  2  3  56-55

3. Niemcy      2  2  71-43

4. Polska       2  2  59-50

5. Brazylia     2  1  52-62

6. Urugwaj     2  0  32-87

Polacy zmierzą się kolejno z Urugwajem (21.01, godz. 15.30), Węgrami (23.01, godz. 18) i Niemcami (25.01, godz. 20.30).


GRUPA II, kolejność: 1. Dania 4 pkt, 2. Chorwacja 3, 3. Katar 2, 4. Argentyna 2, 5. Japonia 1, 6. Bahrajn 0

GRUPA III, kolejność: 1. Portugalia 4 pkt, 2. Francja 4, 3. Islandia 2, 4. Norwegia 2, 5. Szwajcaria 0, 6. Algieria 0

GRUPA IV, kolejność: 1. Szwecja 4 pkt, 2. Rosyjska FPR 3, 3. Egipt 2, 4. Słowenia 2, 5. Białoruś 1, 6. Macedonia Płn. 0




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty