Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Wytyczne FIFA dotyczące skutków prawnych wywołanych przez COVID-192020-04-08 01:18:00

W związku z pandemią koronawirusa, FIFA opracowała szereg zaleceń i wytycznych, które pomogą rozwiązać niektóre kluczowe problemy, zwłaszcza w odniesieniu do umów z zawodnikami i systemu transferowego.


Przede wszystkim zaproponowano, aby umowy z piłkarzami były przedłużane do czasu faktycznego zakończenia sezonu. Podobna zasada ma zastosowanie do umów, które mają się rozpocząć wraz z nowym sezonem, co oznacza, że wejście w życie takich umów zostałoby opóźnione do momentu, gdy następny sezon faktycznie się rozpocznie.


FIFA zachęca też kluby i zawodników do współpracy w celu znalezienia porozumienia w sprawie wynagrodzeń, które mogą być odroczone, obniżone itp. Gdyby strony nie doszły do porozumienia, to FIFA będzie szukać rozwiązań sprawiedliwych dla obu stron, biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną klubu, chęć osiągnięcia porozumienia przez klub, proporcjonalność korekt umów z zawodnikami itp.


FIFA zachowa poza tym elastyczność w kwestii przeniesienia okna transferowego tak, aby przypadało między końcem starego, a początkiem nowego sezonu.


fifa.com, st
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty