Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Prof. Zbigniew Waśkiewicz nowym prezesem Polskiego Związku Biathlonu2020-04-05 08:50:00

Nowym prezesem Polskiego Związku Biathlonu został profesor Zbigniew Waśkiewicz. Tak zdecydowało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów, które przeprowadzone zostało w sobotę za pomocą systemu teleinformatycznego.


Ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa i obostrzenia ograniczające możliwość organizowania zgromadzeń postanowiono przeprowadzić wybory przy użyciu wideokonferencji i narzędzia głosowania internetowego. Warte podkreślenia jest, że zgodę na taką zmianę delegaci podjęli jednogłośnie.


Jestem dumna z tego, że w tym szczególnym czasie byliśmy w stanie się zmobilizować i otworzyć na nową formułę przeprowadzenia zgromadzenia delegatów. Jesteśmy pod tym względem pionierami, nasz przykład i zastosowane rozwiązania mogą stanowić przykład dla innych związków – powiedziała ustępująca prezes Dagmara Gerasimuk, która w marcu objęła stanowisko dyrektora rozwoju w Międzynarodowej Unii Biathlonu.


Jedynym zgłoszonym kandydatem był profesor Zbigniew Waśkiewicz, który w głosowaniu tajnym uzyskał poparcie 36 delegatów.


Dla profesora Zbigniewa Waśkiewicza to powrót do pełnienia funkcji prezesa Polskiego Związku Biathlonu po sześciu latach przerwy. Wcześniej zajmował już to stanowisko przez dwie kadencje w latach 2006-2014. Pracę w związku wznowił w 2018 roku gdy objął funkcję dyrektora sportowego.


Prezesem Polskiego Związku Biathlonu prof. Waśkiewicz będzie do końca aktualnej kadencji zarządu, która wygasa 2022 roku.

(PZBiath)
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty