Strona główna > Aktualności
U-21: Porażka z Czarnogórą, Niemczycki obronił karnego2019-11-18 22:51:00

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 w ostatnim meczu w tym roku uległa w towarzyskiej potyczce Czarnogórze 0-1. Rzut karny obronił debiutujący w młodzieżowej kadrze narodowej Karol Niemczycki z Puszczy Niepołomice. Grali także dwaj zawodnicy Cracovii - Kamil Pestka i Sylwester Lusiusz.

Podgorica: Czarnogóra – Polska 1-0 (1-0)

1-0 Balsa Sekulic 2

POLSKA: Marcin Bułka (46 Karol Niemczycki) – Robert Gumny (46 Karol Fila), Przemysław Wiśniewski, Sebastian Walukiewicz (46 Jan Sobociński), Kamil Pestka – Marcin Listkowski (46 Piotr Pyrdoł), Sylwester Lusiusz (46 Maciej Ambrosiewicz),  Bartosz Slisz (46 Jakub Moder), Mateusz Bogusz (46 Sebastian Kowalczyk), Przemysław Płacheta (46 Patryk Szysz) – Patryk Klimala (46 Paweł Tomczyk).

W pierwszych minutach inicjatywę przejęli gospodarze i już po 2 minutach mogli cieszyć się z gola. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Balsa Sekulic, który płaskim i bardzo precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Marcina Bułkę.

W 65. minucie w polu karnym faulu na Nikoli Krstoviciu dopuścił się Karol Fila. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Sergej Grubac, ale nie zdołał pokonać Karola Niemczyckiego, który wyłapał jego uderzenie.

Biało-czerwoni wrócą do gry w marcu, gdy w meczu kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 zmierzą się z Łotwą.