Strona główna > Aktualności
U-21: Remis w Rosji2019-10-11 22:35:00

Piłkarska reprezentacja Polski była bliska zwycięstwa wyjazdowego nad Rosją w eliminacjach ME U-21. Biało-czerwoni ostatecznie zremisowali 2-2, rywale wyrównali w doliczonym czasie.

Jekatierynburg: Rosja - Polska 2-2 (1-2)

0-1 Diveev 10 (samob., głową)

1-1 Utkin 25

1-2 Klimala 45+1

2-2 Suleymanov 90+1 (głową)

Sędziował Pavel Orel (Czechy).

ROSJA: Maksimenko - Evgenyev, Diveev, Krugovoi - Rasskazov, Oblyakov, Utkin (60 Glushenkov), Umyarov (86 Grulev) - Suleymanov, Chalov, Lomovitski (76 Lisoviy).

POLSKA: Grabara - Gumny, Walukiewicz, Sobociński, Pestka - Fila, Dziczek, Bogusz (86 Moder) - Jóźwiak, Klimala (67 Tomczyk), Płacheta (75 Bida).

Podopieczni trenera Czesława Michniewicza objęli prowadzenie w 10. minucie. Z prawej strony dośrodkował Gumny, do podania wystartował Klimala, ale wyręczył go obrońca Diveev strzelając głową samobójczego gola. Gospodarze wyrównali kwadrans później po błędzie Grabary, który niepotrzebnie wybiegł kilkanaście metrów taranując Sobocińskiego. W efekcie Utkin posłał piłkę do pustej bramki. Tuż przed przerwą nasz zespół znów prowadził. Bogusz obsłużył prostopadłym podaniem Klimalę, a ten wykorzystał sytuację sam na sam.

Po przerwie Rosjanie oddawali sporo strzałów, ale lepsze okazje mieli biało-czerwoni. Brakło jednak skuteczności, zwłaszcza Tomczykowi. Gdy wydawało się, że korzystny dla polskiej reprezentacji się utrzyma, Suleymanov dostał podanie z lewego skrzydła i głową wyrównał.

6. Łotwa     3  1  2-4

15 października: Łotwa - Bułgaria, Polska - Serbia (Łódź, stadion Widzewa, 18:00), Estonia - Rosja.