Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Dziesięciu piłkarzy odejdzie z Lecha2019-04-16 20:01:00

Zespół Lecha Poznań czeka w najbliższym czasie poważna przebudowa. - Możemy już oficjalnie zakomunikować, że klub po sezonie opuści dziesięciu zawodników, a to może nie być koniec. Nie mamy wątpliwości, że kadra pierwszej drużyny musi zostać istotnie zmieniona i odmłodzona. W tym właśnie kierunku będziemy działać - mówi Piotr Rutkowski, wiceprezes klubu odpowiedzialny za sprawy sportowe.


Zarząd Kolejorza wraz z dyrektorem sportowym zdecydował, że nie zostaną przedłużone wygasające 30 czerwca tego roku kontrakty z Matusem Putnockym, Jasminem Buriciem, Marcinem Wasielewskim, Nikolą Vujadinoviciem, Maciejem Gajosem oraz Łukaszem Trałką. Z kolei po okresie wypożyczenia do swoich klubów wrócą Rafał Janicki, Vernon De Marco i Dimitris Goutas. Natomiast wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał Mihai Radut i on także pożegna się z Bułgarską.


Na dziesięciu nazwiskach lista tych, którzy opuszczą Lecha w letniej przerwie między sezonami, prawdopodobnie nie skończy się. - Klub mogą opuścić Darko Jevtić oraz Robert Gumny, bo jest spore zainteresowanie tymi graczami na rynku. Zwłaszcza "Guma" stanowi "łakomy kąsek" dla klubów z topowych lig europejskich - mówi wiceprezes poznańskiego klubu.


- Chcemy bardzo zatrzymać Christiana Gytkjaera, ale wiemy, że będzie to trudne zadanie, ponieważ ma kolejny dobry sezon, strzelił niedawno gola dla reprezentacji Danii i jasne, że budzi spore zainteresowanie klubów z lig, które oferują piłkarzom znacznie wyższe zarobki niż polska ekstraklasa - tłumaczy Piotr Rutkowski.


lechpoznan.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty