Strona główna > Aktualności
EYOF 2019: Monika Skinder mistrzynią w sprincie2019-02-14 23:41:00

Kolejny wspaniały występ Moniki Skinder na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie. Polka nie dała szans rywalkom i pewnie wywalczyła złoty medal w narciarskim sprincie rozgrywanym techniką klasyczną. To już drugi krążek naszej juniorki na tej sportowej imprezie. Wcześniej zdobyła brąz na 5 km klasykiem.

Obok Polki na podium stanęły - druga Rosjanka Alena Baranowa oraz trzecia Norweżka Sigrid Leseth Foeyen.

To jest najlepszy w karierze sezon Moniki Skinder, która tej zimy wywalczyła już trzy medale. W Lahti nasza juniorka została wicemistrzynią świata w sprincie, natomiast w Sarajewie jako pierwsza polska reprezentantka biegów narciarskich sięgnęła po medale Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Podczas drugiego dnia XIV Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Sarajewo 2019 polscy zawodnicy zdobyli dwa medale. Najpierw brąz w rywalizacji dziewcząt w short tracku na dystansie 500 m wywalczyła Magdalena Zych, a kilka minut później finał chłopców wygrał Mateusz Krzemiński na tym samym dystansie.

Źródło: Anna Karczewska/PZN, olimpijski.pl