Strona główna > Aktualności
Koszykarze ograli Chorwację2018-09-17 23:42:00

Reprezentacja Polski pokonała Chorwację - z zawodnikami NBA w składzie - 79:74 w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata koszykarzy w Chinach.

Gdańsk: Polska - Chorwacja 79:74 (21:21, 10:15, 23:22, 25:16)

Polska: Waczyński 21, Hrycaniuk 14, Slaughter 12, Ponitka 12, Cel 7, Sulima 6, Sokołowski 5, Łączyński 2, Gielo 0, Witliński 0, Gruszecki 0.

Chorwacja: Bogdanović 22, Sarić 17, Zizić 13, Stipcević 6, Zubac 6, Ramljak 4, Simon 3, Zubcić 3, Mustapić 0, Bilinovac 0.

Po 3 kwartach prowadzili goście 58:54. Pięć punktów z rzędu reprezentacji Polski na początku czwartej kwarty dało naszej ekipie minimalną przewagę. Biało-czerwoni potrafili dość długo ją utrzymywać, ale nie mogli jej efektywnie powiększyć. Adam Waczyński trafił później dwie trójki z rzędu, a po rzutach Krzysztofa Sulimy i A.J. Slaughtera na około trzy minuty przed końcem kadra prowadziła nawet ośmioma punktami. Chorwaci sukcesywnie zmniejszali straty, zbliżyli się na punkt, a Polacy zupełnie nie mogli odzyskać rytmu w ataku. Końcówka należała do naszej drużyny, a po rzutach wolnych Adama Waczyńskiego kadra wygrała 79:74.

pzkosz.pl

GRUPA J: Węgry - Włochy 63:69, Litwa - Holandia 95:93 (po 2 dogr.), Polska - Chorwacja 79:74

Po 8 kolejkach: 1. Litwa 16 pkt, 2. Włochy 14, 3. Polska 12, 4. Węgry 12, 5. Holandia 11, 6. Chorwacja 11.

Biało-czerwoni zmierzą się jeszcze na wyjeździe z Holandią (29.11) i u siebie z Włochami (2.12).