Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Jerzy Brzęczek: Irlandia gra twardy i siłowy futbol2018-09-10 19:32:00

We wtorek o godz. 20.45 we Wrocławiu piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się towarzysko z Irlandią.


– Irlandia to bardzo niewygodny przeciwnik. Grają twardy i siłowy futbol. Będzie to na pewno inny mecz niż ten rozegrany we Włoszech. Inne style, inne systemy gry. Musimy przygotować się na walkę, determinację ze strony Irlandczyków. Po ostatnim spotkaniu z Walią ten wynik nie był korzystny. To będzie dodatkowa motywacja, żeby złe wrażenie po tamtej rywalizacji zmazać. Nie oczekuję jutro spokojnego meczu. Wręcz przeciwnie. Będzie agresywne, ostrzejsze spotkanie niż to w Bolonii – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej z Irlandią selekcjoner Jerzy Brzęczek.


– Zamierzamy zrealizować pewne schematy w meczu z Irlandią. Część już trenowaliśmy, dzisiaj mamy ostateczną odprawę przed spotkaniem i tam będziemy mówili o szczegółach. Najważniejsza rzecz, która będzie mnie interesowała, to ocena poszczególnych zawodników i jak będziemy realizować nasze założenia. Oczekuję innego stylu. Będzie atak pozycyjny i to będzie interesujące jakich wyborów piłkarze dokonają. Mam nadzieję, że decyzje doprowadzą nas do sytuacji strzeleckich.


– Stałym fragmentom gry poświęciliśmy jednostkę treningową. To bardzo ważny element, bo patrząc na statystyki z mistrzostw świata, to bramek po stałych fragmentach padło bardzo dużo. Mamy zawodników w kadrze, którzy świetnie grają w powietrzu i dobrze walczą. Mam nadzieję, że po takich zagraniach będziemy zdobywać bramki.


– Jestem pod wrażeniem wejścia Krzysztofa Piątka w rozgrywki Serie A. Cieszę się, że na zgrupowaniu mam trzech napastników wielkiego formatu. To jest z jednej strony dla trenera super sprawa, ale też dylemat odnośnie ustawienia. Myślę, że zawodnicy rozumieją, że jest duża rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie. Nieobecność na boisku dla każdego jest denerwująca, ale liczę, że później tę sportową złość pokażą na murawie.


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty