Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Liga Narodów: 3:0 z Rosjankami!2018-06-13 23:22:00

W swoim drugim meczu turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Wałbrzychu Polska po fantastycznej grze pokonała Rosję 3:0. Biało-czerwone awansowały na 7. miejsce w tabeli.


Polska – Rosja 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)

Polska: Pleśnierowicz, Kąkolewska, Efimienko-Młotkowska, Grajber, Mędrzyk, Smarzek, Stenzel (L) - Nowicka, Łukasik, Twardowska.

Rosja: Lazarenko, Romanova, Lyubushkina, Voronkova, Malykh, Kotikova, Kutiukova (L) - Biryukova, Ryseva, Gorbacheva, Kurnosova (L).


Mecz trwał 76 minut.


Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski:

- Pamiętam, że po raz ostatni z Rosjankami wygraliśmy 3:0 na mistrzostwach Europy w Łodzi w roku… 2009. To było nasze najlepsze spotkanie w Lidze Narodów. Rosjanki miały kłopot z przyjęciem, w związku z tym łatwiej grało się nam na bloku. Mimo tego niemal zerowego przyjęcia rywalki próbowały walki na siatce, ale Agnieszka Kąkolewska skutecznie zniechęciła Woronkową już w drugiej i trzeciej akcji i to wytrąciło kolejny atut Rosjanek. Przeciwniczki próbowały szukać naszych słabszych stron, ale nasz zespół naprawdę zagrał najlepsze spotkanie w Lidze Narodów. Nie obserwuję tabeli. Dla mnie najważniejszym jest by zespół wychodził z opresji w trudnych momentach, bo to jest istotne na przyszłość.


W innym meczu: Japonia - Dominikana 3:2.


pzps.pl (ANNA DANILUK, FILIP GRĄDEK, JANUSZ UZNAŃSKI)
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty