Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Ranking FIFA: Reprezentacja Polski dziesiąta2018-04-13 08:03:00

Reprezentacja Polski znalazła się na 10. miejscu w opublikowanym 12 kwietnia 2018 roku rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. W porównaniu do poprzedniego zestawienia, biało-czerwoni spadli o cztery pozycje. Na czele nadal znajdują się mistrzowie świata, Niemcy, którzy wyprzedzają Brazylię i Belgię.


Po wywalczeniu awansu na mistrzostwa świata w Rosji kadra Adama Nawałki rozegrała cztery mecze towarzyskie. W listopadzie 2017 roku zremisowaliśmy bezbramkowo z Urugwajem na PGE Narodowym, a także przegraliśmy 0:1 z Meksykiem w Gdańsku. Już w marcu zmierzyliśmy się zaś z Nigerią we Wrocławiu (0:1), a także z Koreą Południową na Stadionie Śląskim w Chorzowie (3:2).


– Meczami we Wrocławiu i w Chorzowie na Stadionie Śląskim rozpoczęliśmy bezpośredni etap przygotowań do finałów mistrzostw świata. Dobór przeciwników został dokonany pod kątem optymalnego przygotowania się do meczów grupowych na mundialu. Spotkania towarzyskie służą temu, by odpowiednio przygotować się do najważniejszej imprezy na świecie i te aspekty szkoleniowe były najważniejsze. Do turnieju w Rosji pozostało mało czasu, ale chcemy go optymalnie wykorzystać i zrobić kolejny krok do podniesienia poziomu drużyny – podsumował zgrupowanie selekcjoner Adam Nawałka.


Z naszych grupowych rywali na mundialu, najwyżej w rankingu FIFA została sklasyfikowana Kolumbia, która jest na 16. miejscu. Lokata numer 28 przypadła Senegalowi, a 60 – Japonii.


Kolejny ranking FIFA zostanie opublikowany 17 maja.


pzpn.pl


Aktualny ranking FIFA:

1. Niemcy

2. Brazylia

3. Belgia

4. Portugalia

5. Argentyna

6. Szwajcaria

7. Francja

8. Hiszpania

9. Chile

10. Polska

11. Peru

12. Dania

13. Anglia

14. Tunezja

15. Meksyk

16. Kolumbia

17. Urugwaj

18. Chorwacja

19. Holandia

20. Włochy


fifa.com
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty