Strona główna > Aktualności
Ewa Swoboda zamieni brąz na srebro2018-03-16 17:21:00

Ewa Swoboda została halową wicemistrzynią Europy (2017) po dyskwalifikacji Olesji Powch przez Komitet Wykonawczy Ukraińskiej Federacji Lekkoatletycznej (UAF).

30-letnia Olesja Powch została zdyskwalifikowana za stosowanie niedozwolonych środków na cztery lata, unieważniono jej wszystkie wyniki od 15 czerwca 2016 roku (od mistrzostw kraju). Podczas HME w Belgradzie Powch zajęła drugie miejsce kończąc bieg minimalnie (w tym samym czasie) przed Ewą Swobodą.

Nowa klasyfikacja:

60 m – HME, Belgrad (2017)

1. Asha Philip (W. Brytania) 7.06, 2. Ewa Swoboda 7.10, 3. Mujinga Kambundji (Szwajcaria) 7.16

Zatem Polska zwycięża w klasyfikacji medalowej HME z dorobkiem 7 złotych, 2 srebrnych i 3 brązowych medali.

W klasyfikacji punktowej zmiana lokaty Ewy Swobody przesuwa Polskę na samodzielne pierwsze miejsce, ze 104 punktami, przed Wielką Brytanię (103 pkt, bez zmian) i Niemcy (103 pkt, poprzednio 100 – w finale 60 m startowały L.Mayer, A.Burghardt i R.Haase).