Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Zagraniczne powołania Nawałki2018-03-10 00:33:00

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Adam Nawałka, powołał 22 zawodników z lig zagranicznych ma marcowe mecze towarzyskie z Nigerią na Stadionie Wrocław (23 marca o godzinie 20:45) i Koreą Południową na Stadionie Śląskim w Chorzowie (27 marca o godz. 20:45).


„Meczami we Wrocławiu i w Chorzowie na Stadionie Śląskim rozpoczynamy bezpośredni etap przygotowań do finałów mistrzostw świata. Rywalizacja z wymagającymi przeciwnikami – Nigerią i Koreą Południową – będzie bardzo dobrą okazją do doskonalenia naszej organizacji gry i sprawdzenia konkretnych rozwiązań taktycznych, a także personalnych. Dobór przeciwników został dokonany pod kątem optymalnego przygotowania się do meczów grupowych na mistrzostwach świata.

Skład kadry jest oparty na piłkarzach sprawdzonych w poprzednich meczach reprezentacji i utrzymujących odpowiednią dyspozycję w swoich klubach. W dalszym ciągu szczegółowo monitorujemy rozgrywki krajowe i zagraniczne, mając na celu zwiększenie rywalizacji o miejsce w kadrze na mundial. Szansę dostaną również debiutanci.

Czeka nas krótkie i intensywne zgrupowanie. Chcemy optymalnie wykorzystać ten czas i zrobić kolejny krok do podniesienia poziomu drużyny.

Powołania z ligi polskiej ogłoszę w piątek 16 marca” – powiedział selekcjoner Adam Nawałka.


Powołani z lig zagranicznych:

BRAMKARZE: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

OBROŃCY: Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Paweł Jaroszyński, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Łukasz Piszczek

POMOCNICY: Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Maciej Rybus, Piotr Zieliński

NAPASTNICY: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Jakub Świerczok, Łukasz Teodorczyk


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty