Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
MŚ siatkarzy: Na początek z Kubą2018-01-09 00:12:00

Organizatorzy FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn – Bułgaria/Włochy 2018 podali szczegółowy terminarz I fazy turnieju.


Grupa A (Foro Italico – Rzym/Nelson Mandela Forum – Florencja, Włochy)

9 września, niedziela:

19:30 Włochy – Japonia (Foro Italico)

12 września, środa:

17:00 Dominikana – Słowenia

20:30 Belgia – Argentyna

13 września, czwartek:

17:00 - Dominikana – Japonia

20:30 - Włochy – Belgia

14 września, piątek:

17:00 Argentyna – Dominikana

20:30 Japonia – Słowenia

15 września, sobota:

17:00 Belgia – Słowenia

20:30 Włochy – Argentyna

16 września, niedziela:

17:00 Japonia – Belgia

20:30 Dominikana – Włochy

17 września, poniedziałek:

17:00 Belgia – Dominikana

20:30 Argentyna – Słowenia

18 września, wtorek:

17:00 Japonia – Argentyna

20:30 Włochy – Słowenia


Grupa B (Bulstrad Arena – Ruse, Bułgaria)

12 września, środa:

14:00 Holandia – Kanada

17:00 Brazylia – Egipt

20:30 Francja – Chiny

13 września, czwartek:

17:00 - Egipt – Kanada

20:30 - Brazylia – Francja

14 września, piątek:

17:00 Chiny – Holandia

20:30 Francja – Egipt

15 września, sobota:

17:00 Kanada – Chiny

20:30 Holandia – Brazylia

16 września, niedziela:

17:00 Chiny – Egipt

20:30 Holandia – Francja

17 września, poniedziałek:

17:00 Egipt – Holandia

20:30 Brazylia – Kanada

18 września, wtorek:

17:00 Francja – Kanada

20:30 Chiny – Brazylia


Grupa C (Pala Florio – Bari, Włochy):

12 września, środa:

14:00 Kamerun – Tunezja

17:00 Australia – Rosja

20:30 USA – Serbia

13 września, czwartek:

17:00 - USA – Australia

20:30 - Kamerun – Serbia

14 września, piątek:

17:00 Australia – Kamerun

20:30 Rosja – Tunezja

15 września, sobota:

17:00 Serbia – Tunezja

20:30 USA – Rosja

16 września, niedziela:

17:00 Kamerun – USA

20:30 Serbia – Australia

17 września, poniedziałek:

17:00 Rosja – Kamerun

20:30 Australia – Tunezja

18 września, wtorek:

17:00 USA – Tunezja

20:30 Serbia – Rosja


Grupa D (Pałac Kultury i Sportu – Warna, Bułgaria):

9 września, niedziela:

19:30 Bułgaria – Finlandia

12 września, środa:

17:00 Iran – Portoryko

20:30 Kuba – Polska

13 września, czwartek:

17:00 Portoryko – Polska

20:30 Bułgaria – Iran

14 września, piątek:

17:00 Iran – Kuba

20:30 Bułgaria – Portoryko

15 września, sobota:

17:00 Kuba – Iran

20:30 Polska – Finlandia

16 września, niedziela:

17:00 Portoryko – Finlandia

20:30 Kuba – Bułgaria

17 września, poniedziałek:

17:00 Kuba – Portoryko

20:30 Iran – Polska

18 września, wtorek:

17:00 Finlandia – Iran

20:30 Bułgaria – Polska


Przypominamy główne zasady turnieju:


Czempionat rozpocznie się w niedzielę 9 września dwoma meczami otwarcia – w Rzymie (Włochy – Japonia) oraz Warnie (Bułgaria – Iran). Zasadnicza część 1. rundy rozpocznie się jednak trzy dni później i potrwa kolejnych siedem (12-18 września). W tym czasie 24 drużyny podzielone (zgodnie z wynikami losowania z 30 listopada) na 4 grupy po 6 zespołów, rozegrają każda po 5 meczów w systemie „każdy z każdym”. Do kolejnej rundy awansują te z miejsc 1-4 w każdej z grup. Dla większości reprezentacji będzie się to wiązać ze zmianą miasta (gospodarze pierwszej rundy to: Florencja, Ruse, Bari i Warna, a drugiej: Mediolan, Bolonia, Sofia i Warna), dla niektórych - także ze zmianą kraju. Włochom i Bułgarom awans z któregokolwiek z pierwszych 3. miejsc gwarantuje grę przed własną publicznością w rundzie II. Podobnie rozpoczynający mistrzostwa w Warnie Polacy pozostaną tam jeśli awansują z miejsca 1. lub 3., a z 2. lokaty wylądują w Sofii – 4. miejsce oznacza już przeprowadzkę do Mediolanu.


Na koniec 2. rundy (21-23 września, cztery zespoły w czterech grupach, grające każdy z każdym) sporządzony zostanie ranking uwzględniający także wyniki z pierwszej rundy. Awansują najlepsze zespoły każdej z grup, a o ich przydziale do jednej z dwóch grup 3. rundy (26-28 września) decydować będzie losowanie. Dołączą do nich także 2 najlepsze drużyny spośród zdobywców drugich miejsc rundy 2.


Po serii meczów każdy z każdym dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinału (29 września) rozgrywanego „na krzyż” między zdobywcami pierwszych i drugich miejsc z rundy 3. Finał i mecz o brązowy medal zostaną rozegrane 30 września w Turynie (w tym też mieście, w hali Palasport Olimpico mają rozegrać się wszystkie mecze od 3. rundy począwszy).


Janusz Uznański

PZPS




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty