Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
ME w ampfutbolu: Brąz biało-czerwonych2017-10-10 18:42:00

Reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal podczas mistrzostw Europy w ampfutbolu rozegranych w Stambule. W decydującym meczu biało-czerwoni pokonali po dogrywce Hiszpanię.


Polacy - pod kierunkiem krakowskiego trenera Marka Dragosza - wygrali w grupie 5-1 z Francją, 4-0 z Belgią i 3-0 z Włochami. W ćwierćfinale zwyciężyli 5-0 Irlandię, a w półfinale ulegli 0-2 Turcji. W spotkaniu o brąz z Hiszpanią w regulaminowym czasie był remis 0-0, w dogrywce wygrał nasz zespół 3-1.


Półfinały: Turcja - Polska 2-0, Anglia - Hiszpania 3-0.

O złoto: Turcja - Anglia 2-1.

O brąz: Polska - Hiszpania 0-0 po doogr. 3-1


Królem strzelców został Bartosz Łastowski - 11 goli.


POLSKA: Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko-Biała), Jakub Popławski (Gloria Varsovia) - Mateusz Kabała, Krystian Kapłon, Tomasz Miś, Przemysław Świercz (wszyscy Husaria Kraków), Bartosz Łastowski, Piotr Mizera, Krzysztof Wrona (wszyscy Kuloodporni Bielsko-Biała), Rafał Bieńkowski, Sebastian Ziółkowski (obaj GKS Góra k. Płocka), Dawid Dobkowski, Jakub Kożuch (obaj Gloria Varsovia).


W gronie sędziów, którzy prowadzili mecze ME znaleźli się dwaj Polacy: Klaudiusz Wolański z Krakowa i Krzysztof Kozłowski-Kucharski ze Słomnik.
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty