Strona główna > Aktualności
ME siatkarek: Porażka z Azerkami2017-09-24 19:56:00

W trzecim meczu podczas mistrzostw Europy siatkarek Polki przegrały w Baku z zespołem gospodarzy - Azerbejdżanem 0:3. O ćwierćfinał zagrają z drugą lub trzecią drużyną grupy C, w której rozstrzygnięcia nastąpią w poniedziałek.

Azerbejdżan - Polska 3:0 (25:14, 25:21, 25:23)

AZERBEJDŻAN: Krystsina Yagubova 2, Natalya Mammadova 13, Olena Hasanova 5, Polina Rahimova 30 (5 as.), Yelyzaveta Samadova 4, Kseniya Poznyak 6, Valeriya Mammadova (L) - Jana Kulan, Shafagat Habibova, Ayshan Abdulazimova. Trener: Faig Garayev.

POLSKA: Zuzanna Efimienko 10 (4 bl.), Joanna Wołosz, Patrycja Polak 1, Agnieszka Kąkolewska 8, Malwina Smarzek 17, Martyna Grajber 4, Agata Witkowska (L) – Aleksandra Krzos (L), Maja Tokarska, Monika Bociek, Marlena Pleśnierowicz, Natalia Murek 3, Julia Twardowska 1. Trener: Jacek Nawrocki.

Mecz trwał 81 minut. Widzów 5500.

W I secie Polki dotrzymywały kroku tylko do pierwszej przerwy technicznej (7:8); ostatecznie przegrały do 14. W drugiej partii było trochę lepiej, ale nadal nie do zatrzymania był duet Mammadova - Rahimova. Biało-czerwone było bardzo blisko wygrania trzeciej odsłony. Prowadziły 14:11, 21:18 i 23:21, lecz na finiszu uległy Azerkom, które oklaskiwał prezydent kraju Ilham Aliyev.

Kolejny mecz biało-czerwonych w środę, będzie to play off o awans do ćwierćinału. Rywalem będzie druga lub trzecia drużyna grupy C, w której w poniedziałek Rosja zmierzy się z Bułgarią o 1. miejsce, a Ukraina z Turcją o 3. miejsce.