Strona główna > Aktualności
Wygrana z Rumunią na koniec nieudanych kwalifikacji2017-06-19 00:13:00

Na zakończenie kwalifikacji do EHF EURO 2018 reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała w Gdańsku Rumunię 32:31 (19:13).

POLSKA – RUMUNIA 32:31 (19:13)

POLSKA: Kornecki, Morawski – Sićko, Walczak, Łangowski 4, Genda, Czuwara 2, Szpera, Syprzak 3, Potoczny 1, Moryto 10, Kondratiuk, Bąk, Przybylski 7, Chrapkowski 2, Krajewski 3.

RUMUNIA: Iancu, Popesu – Mocanau 4, Buzle 1, Ramba 1, Grigoras 3, Ghionea 4, Racotea 3, Sadovaec 3, Capota, Sandru 2, Rotaru, Fenici 5, Onyejekwe 4, Pavel, Thalmaier 1.

Biało-czerwoni, niesieni dopingiem 6 tysięcy widzów w ERGO ARENIE, już od pierwszych minut narzucili rywalom wysokie tempo i objęli prowadzenie, które w dalszej części meczu wzrosło nawet do dziewięciu trafień. Końcówka należała jednak do Rumunów, którzy na minutę przed końcem doprowadzili do remisu. Bramkę na wagę dwóch punktów rzucił na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem Piotr Chrapkowski. Zwycięstwo nad Rumunią jest pierwszym pod wodzą trenera Piotra Przybeckiego.

W przerwie spotkania podziękowano Adamowi Wiśniewskiemu, który zakończył sportową karierę. W trakcie swoich 157 występów w reprezentacji popularny „Gadżet” zdobył 299 bramek.