Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Kajetanowicz i Baran po raz drugi wygrali słynny Rajd Akropolu2017-06-04 18:19:00

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran po fantastycznej, mistrzowskiej jeździe wygrali legendarny Rajd Akropolu. Załoga LOTOS Rally Team kończyła na podium 9 z 12 odcinków specjalnych, aż siedem z nich wygrywając w pięknym stylu. Jest to dla nich drugi triumf w liczącej ponad 60 lat imprezie – po raz pierwszy zwyciężyli tu w 2015 roku, rok wcześniej stając na trzecim stopniu podium. Polacy dzięki temu sukcesowi awansowali na drugą pozycję w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Europy. 


Drugie miejsce wywalczyli liderzy mistrzostw, Portugalczycy Bruno Magalhães i Hugo Magalhães, tracąc do Polaków blisko trzy minuty (+2:58,7 s., Skoda Fabia R5). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny polski duet, Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel (+6:05,3 s., Skoda Fabia R5). Podczas finałowej pętli po uszkodzeniu samochodu z rywalizacji wycofali się Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel (Katar/Francja, Ford Fiesta R5), zajmujący do tego momentu trzecie miejsce.  


W klasyfikacji sezonowej Rajdowych Mistrzostw Europy Kajetan Kajetanowicz awansował na drugą pozycję i ma już na swoim koncie 72 punkty. Liderem pozostaje Bruno Magalhaes (93 punkty), trzeci jest Aleksiej Łukjaniuk (46), dalej są ex aequo José María López (27) i Marijan Griebel (27).


Załogi rywalizujące w cyklu FIA ERC nie będą miały wiele czasu na odpoczynek. Już za dwa tygodnie rozegrana zostanie czwarta runda, Rajd Cypru (16-18.06). Następnie załogi przyjadą do Polski, by wziąć udział w Rajdzie Rzeszowskim (3-5.08). Kolejnym miejscem wielkiej bitwy będzie czeski Rajd Barum (25-27.08), po którym przeniosą się do Włoch, by wziąć udział w nowej rundzie - Rajd di Roma Capitale (16-17.09). Finałowym rajdem będzie Rajd Lipawy, rozgrywany w październiku (6-8.10). 


Kajetan Kajetanowicz:

- Dokonaliśmy tego, wygraliśmy po raz drugi jeden z najtrudniejszych rajdów na świecie. Marzenia się spełniają - warto dążyć do ich realizacji, cisnąć gaz i nie poddawać się. Wczoraj nie było idealnie, ale byliśmy skoncentrowani na swojej pracy. Mieliśmy trudności, po czym odbijaliśmy je jak piłeczkę. Nie ukrywam, że włożyłem w to dużo pracy – zarówno przed jak i w trakcie zawodów, przez co jestem trochę zmęczony. Są rzeczy, na które nie mamy wpływu i trudno sobie z nimi radzić, ale warto próbować. Wielkie podziękowania dla mojego zespołu LOTOS Rally Team i dla wszystkich, którzy w nas wierzyli. Dziękuję kibicom zagrzewającym nas do walki przed komputerami i na miejscu. To był tak wymagający kondycyjnie rajd, po którym z uśmiechem patrzę w przyszłość.


Jarosław Baran:

- To wielkie, wzruszające przeżycie. Acropolis to legenda, to naprawdę niewiarygodny rajd. Każdy, kto miał okazję zmierzyć się w nim jest już bohaterem. Kiedy zaczynałem startować, takie coś było dla mnie czymś absolutnie niewyobrażalnym. Nie miałem odwagi marzyć, że kiedyś tu wystartuję. Nasze dwukrotne zwycięstwo jest czymś niezwykłym. Sukces w tym jednym z najtrudniejszych rajdów świata chciałbym zadedykować mojemu tacie, który niedawno obchodził urodziny. Taki mały, spóźniony prezent. On pchnął mnie do tej rajdowej drogi i to chyba najlepsza rzecz, którą mogę mu dzisiaj oddać. Dziękuję bardzo.


Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarosława Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS – a także CUBE.ITG, Delphi oraz Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.fb.com/EmocjeDoPelna, www.fb.com/KajetanKajetanowicz, www.twitter.com/Kajto_pl


Wyniki Rajdu Akropolu 2017, 3. rundy FIA ERC: 

1. Kajetanowicz / Baran (Polska, Ford Fiesta R5) 2:50:40,6 s. 

2. Magalhães / Magalhães (Portugalia, Skoda Fabia R5) +1:58,7 s. 

3. Grzyb / Wróbel (Polska, Skoda Fabia R5) +5:05,3 s. 

4. Tsouloftas / Giraudet (Cypr, Citroen DS3 R5) +7:48,3 s. 

5. Tsolakidis / Dimos (Grecja, Skoda Fabia R5) +15:49,2 s. 

6. Melegari / Barone (Włochy, Mitsubishi Lancer Evo IX) +20:05,6 s.

7. Drymoussis / Drymoussis (Grecja, Subaru Impreza STI) +24:43,5 s. 

8. Banaz / Erdener (Turcja, Ford Fiesta R2T) +25:06,0 s. 

9. Özdemir / Memişyazıcı (Turcja, Ford Fiesta R2T) +26:45,4 s. 

10. Érdi jr. / Papp (Węgry, Mitsubishi Lancer Evo X) +29:11,2 s.


Klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Europy po Rajdzie Akropolu:

1. Bruno Magalhães (Portugalia) 93 pkt.

2. Kajetan Kajetanowicz (Polska) 72 pkt. 

3. Aleksiej Łukjaniuk (Rosja) 46 pkt.

4. Marijan Griebel (Niemcy) 27 pkt.

5. José Maria López (Hiszpania) 27 pkt.

6. Grzegorz Grzyb (Polska) 22 pkt.

7. Josh Moffett (Irlandia) 20 pkt.

8. Iván Ares (Hiszpania) 19 pkt.

9. Socratis Tsolakidis (Grecja) 19 pkt. 

10. Alexandros Tsouloftas (Cypr) 16 pkt.


kajetanowicz_i_baran_po_raz_drugi_wygrywaja_slynny_rajd_akropolu_3.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty