Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Elżbieta Madejska trenerką roku 2016, wyróżnienie dla Celiny Sokołowskiej2017-04-20 13:07:00

19 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie uroczyście rozstrzygnięto zorganizowany już po raz 16. doroczny konkurs Komisji Sportu Kobiet PKOl o tytuł "Trenerki roku".


Trenerką roku została Elżbieta Madejska, trener kadry narodowej osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Jedną z jej podopiecznych jest Karolina Pęk (Bronowianka Kraków), medalistka olimpijska z Rio de Janeiro.


Za całokształt został wyróżniony Zbigniew Nęcek, trener tenisa stołowego, absolwent Politechniki Krakowskiej, były szkoleniowiec Wandy Kraków.


Nagrodę za promowanie sportu kobiet otrzymała Celina Sokołowska, b. lekkoatletka i b. dyrektor TS Wisła Kraków, obecnie pełnomocnik zarządu WKS Wawel Kraków.


Zgodnie z regulaminem konkurs obejmował cztery kategorie:

a) nagroda dla trenerki za osiągnięcia w danym roku (w tym przypadku 2016);

b) nagroda dla szkoleniowca pracującego z kobietami - za osiągnięcia w danym roku;

c) nagroda dla trenerki lub trenera - za całokształt pracy szkoleniowej z kobietami;

d) nagroda za promowanie sportu kobiet (w mediach, pracach naukowych, podczas imprez sportowych).


O pomyśle organizowania konkursu i zasadach wyłaniania laureatów opowiedziała zebranym przedstawicielom Zarządu PKOl, polskich związków sportowych, stowarzyszeń kobiecych oraz olimpijczykom i dziennikarzom  przewodnicząca Komisji Sportu Kobiet, członkini MKOl Irena Szewińska.


Nagrody (pamiątkowe statuetki), wyróżnienia i upominki od firmy Samsung Electronics Polska podczas środowej uroczystości wręczali laureatkom i laureatom: Irena Szewińska, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki Marcin Nowak oraz przewodniczący Rady PKOl, prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński.


TRENERKA ROKU 2016: Elżbieta Madejska

Trener kadry narodowej osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro jej podopieczni zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 8 medali: 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Największą niespodzianką i oczekiwanym od wielu lat sukcesem było zwycięstwo polskiej drużyny kobiet w składzie: Natalia Partyka, Katarzyna Marszał i Karolina Pęk. Zawodniczki zdobyły złoty medal, pokonując w finale faworytki - drużynę Chin. Indywidualne medale Karoliny Pęk, Krystyny Siemienieckiej, Rafała Czupera i Piotra Grudnia również potwierdzają ogromną wiedzę i doświadczenie trener Elżbiety Madejskiej.


Wyróżnienie: Sabina Włodek (trenerka piłkarek ręcznych SPR Lublin)


Trener roku pracujący z kobietami:

Krzysztof Kaliszewski (trener Anity Włodarczyk, mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem)

Marcin Witkowski (jego podopieczne zdobyły złoty i brązowy medal olimpijski w Rio w wioślarstwie)

Tomasz Kryk (jego podopieczne zdobyły srebrny i brązowy medal olimpijski w Rio w kajakarstwie)


Za całokształt pracy z kobietami: Zbigniew Nęcek (absolwent Politechniki Krakowskiej i AWFiS w Gdańsku; pracował m.in. w KS Wanda Kraków, a od 30 lat w KS Siarka Tarnobrzeg; szkolone przez niego zawodniczki - m.in. Natalia Partyka, Kinga Stefańska, Jolanta Szatko-Nowak, Wanda Lityńska, Li Qian, Agnieszka Gieraga, Anna Januszyk, Roksana Załomska - odniosły wiele sukcesów na arenie międzynarodowej i krajowej.


Nagroda za promowanie sportu kobiet: Celina Sokołowska

Zawodniczka klubów Budowlani Kielce i TS Wisła Kraków; wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, rekordzistka i wieloletnia reprezentantka kraju w biegach średnich, długich i przełajowych.

Absolwentka AWF Poznań (magister sportu, trener kl. II i sędzia w lekkiej atletyce) oraz Studiów Podyplomowych Organizacji i Zarządzania w AWF Warszawa; wieloletnia Dyrektor Klubu TS Wisła Kraków, obecnie pełnomocnik Zarządu/Manager klubu WKS Wawel Kraków. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, m.in. z Polskim Stowarzyszeniem Sportu Kobiet, gdzie pełni funkcję wiceprezes Oddziału Krakowskiego oraz z Komisją Sportu Kobiet przy Polskim Komitecie Olimpijskim; jest też członkinią Małopolskiej Rady Olimpijskiej. Za działalność na rzecz sportu i współpracę z organizacjami społecznymi wielokrotnie odznaczana, w tym - Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Największe osiągnięcia Celiny Sokołowskiej na rzecz sportu kobiet wiążą się z organizacją imprez sportowych. W latach 1995-2010 przeprowadzono pod jej bezpośrednim nadzorem 15 edycji międzynarodowego turnieju koszykówki kadetek o Puchar Prezes PSSK, z udziałem kilkudziesięciu drużyn. Rozgrywki cieszą się z roku na rok stale rosnącą popularnością, przyczyniając się do rozwoju tej dyscypliny sportu w Polsce i pozostawiając niezatarte wrażenia ich uczestniczkom, dzięki niepowtarzalnej atmosferze towarzyszącej rywalizacji. 


olimpijski.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty