Strona główna > Aktualności
Sensacyjna wygrana koszykarek2015-11-21 22:07:00

Rewelacyjna ostatnia kwarta spotkania pozwoliła reprezentacji Polski koszykarek pokonać Białoruś 65:56 w pierwszym meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2017.

Wałbrzych: Polska - Białoruś 65:56 (9:20, 21:22, 16:13, 19:1)

Polska: Żurowska-Cegielska 20, Stankiewicz 10, Kobryn 10, McBride 7, Idczak 7, Skobel 6, Pawlak 3, Koc 2, Morawiec 0, Śnieżek 0, Kaczmarczyk 0.

Białoruś: Papova 13, Leuchanka 12, Verameyenka 9, Troina 9, Snytsina 7, Tarasava 4, Likhtarovich 2, Hasper 0, Ziuzkova 0.

Białorusinki to czwarta drużyna ostatnich ME, tym cenniejszy sukces biało-czerwonych.

Rywalki w pierwszych minutach były nie do zatrzymania, prowadziły 10:0, a po I kwarcie 20:9. Do przerwy było 42:30 dla nich, a po III ćwiartce 55:46.

W ostatniej części meczu Polki walczyły z determinacją. Rzuciły 19 punktów z rzędu, Białorusinki zdobyły tylko jeden, na 7 sekund przed końcem! Kapitalnie grał cały nasz zespół, a zwłaszcza Justyna Żurowksa-Cegielska z krakowskiej Wisły. Ostatecznie kadra wygrała 65:56.