Strona główna > Aktualności
Hokejowe MŚ Polacy zaczęli od porażki2015-04-19 22:19:00

W niedzielę rozpoczęły się w krakowskiej Tauron Arenie hokejowe MŚ Dywizji 1A. Polscy hokeiści zainaugurowali turniej od porażki z Włochami 1-2.

"Biało-czerwoni" nie mieli najlepszego dnia, a na dodatek zabrakło szczęścia. Włosi objęli prowadzenie w sytuacji jeden na jeden. Wyrównał w drugiej tercji Grzegorz Pasiut po zagraniu zza bramki Sebastiana Kowalówki. Wydaje się, że o końcowym wyniku zadecydowała strata gola przy grze Polski w przewadze. Czary goryczy dopełniło niesportowe zachowanie Rafała Radziszewskiego. Bramkarz Cracovii w końcówce uderzył lewym prostym Markusa Gandera w twarz i powodując jego kontuzję otrzymał karę 5 minut plus wykluczenie do końca spotkania. W tej sytuacji do bramki wszedł Przemysław Odrobny. Ostatnie 31 sekund zagraliśmy bez golkipera, ale ten manewr taktyczny nie przyniósł wyrównania.

Przypomnijmy, że do elity awansują dwa najlepsze zespoły, tak więc nie wszystko jeszcze stracone.

- W pierwszej tercji nie prezentowaliśmy tego, co potrafimy. Za bardzo próbowaliśmy "kraść" przeciwnikom krążki, jednak okazało się, że Włosi potwierdzili klasę. Kiedy doprowadziliśmy do wyrównania wydawało się, że możemy osiągnąć sukces. Niestety indywidualny błąd na linii niebieskiej przyczynił się do straty gola. Później trudno było odrobić stratę, zwłaszcza, że oddawaliśmy za mało strzałów. Było ich tylko 18 - podsumował trener Jacek Płachta.

To dopiero początek, a selekcjoner już narzeka na skuteczność. Sam sobie winny, bo przecież pozostawił w domu bramkostrzelnych Kapicę czy Guzika, a do bramki nie zdecydował się powołać Raszkę. Dyrektoriat turnieju w poniedziałek zajmie się bramkarzem Radziszewskim i wówczas dowiemy się, czy jeszcze w Arenie zagra.

Polska - Włochy 1-2 (0-1, 1-1, 0-0)

0-1 Brian Ihnacak - Marco Insam 13:49

1-1 Grzegorz Pasiut - Sebastian Kowalówka - Rafał Dutka 26:22

1-2 Anton Bernard - Joachim Ramoser 33:34 (w osłabieniu)

Sędziowali: Rene Hradil (Czechy), Viki Trilar (Słowenia) - Rene Jensen (Dania), Tibor Rovensky (Słowacja). Kary: 29 - 10 min. Widzów: 9456.

POLSKA:  Radziszewski (5+20), od 51:26 Odrobny - Dutka, Pociecha; Pasiut, Kowalówka, Chmielewski - Rompkowski (2), Bryk; Kolusz, Malasiński (2), Zapała - Kotlorz, Wajda; Galant, Dziubiński, Laszkiewicz - Wanacki, Kruczek; Kalinowski, Urbanowicz, Bagiński. Trener: Jacek Płachta.

WŁOCHY: Andreas Bernard - Helfer, Hofer; Ramoser, Anton Bernard, Gander (4) - Marchetti, Sullivan; DiCasmirro (2), Ihnaczak, Insam (2) - Egger, Zanatta; Kostner, Morini, Frigo - Trivellato; Frei, Andergassen (2), Felicetti. Trener: Stefan Mair.

Ukraina - Kazachstan 2-5 (0-2, 0-1, 2-2)

0-1 Dallman 7:13 (w przewadze)

0-2 Metalnikow - Krasnosłobodcew - Rymariew 14:40

0-3 Krasnosłobodcew - Rymariew - Liwinienko 31:06 (w przewadze)

1-3 Nimenko - Warłamow - Kugut 46:39 (w przewadze)

1-4 Rudenko - Poliszuk 47:59

1-5 Rymariew - Sawenkow - Żajłauow 58:07