Strona główna > Aktualności
Porażka z Rumunkami na koniec ME2014-12-17 18:39:00

Polska przegrała w Debreczynie z Rumunią 19-24 (9-11) w swoim ostatnim występie na mistrzostwach Europy piłkarek ręcznych.

POLSKA – RUMUNIA 19-24 (9-11)

Polska: Wysokińska, Prudzienica - Stachowska, Niedźwiedź 1, Siódmiak 3, Gęga 1, Kocela 3, Grzyb, Kudłacz 3, Janiszewska, Zych, Drabik, Zalewska 2, Wojtas, Kulwińska 3, Byzdra 3. Kary 4 min.

Rumunia: Munteanu, Dedu, Ungureanu – Pirvut 1, Bondar 1, Pintea, Neagu 9, Bradeanu 2, Perianu 4, Ardean-Elisei 3, Ciuciulete, Zamfir, Babeanu, Hotea, Chintoan 2, Chiper 2. Kary 6 min.

Sędziowali: Kursad Erdogan i Ibrahim Oezdeniz (Turcja). Widzów 1200.

Rumunki grały o prawo gry o 5. miejsce w turnieju, Polski za wszelką cenę chciały uniknąć sklasyfikowania na 12. pozycji, co równoznaczne byłoby z przyporządkowaniem do koszyka nr 2 przed losowaniem play off mistrzostw świata 2015.

Polki wyszły w składzie: Kocela, Kudłacz, Wojtas, Niedźwiedź, Byzdra, Janiszewska, Prudzienica. Po szybkich akcjach rywalek rozpoczęliśmy od stanu 0-5. Gole zdobywała głównie Cristina Neagu, najlepsza strzelczyni mistrzostw. A Paula Ungureanu broniła z dużym wyczuciem. Biało-czerwone niebawem zaczęły lepiej grać w obronie, Anna Wysokińska też popisała się kilkoma udanymi interwencjami, ale w ataku nasza drużyna raziła dużą nieskutecznością. Do przerwy było 9-11.

Drugą połowę Polki zaczęły doskonale, obejmując prowadzenie 12-11. Zamiast powiększyć przewagę popełniły kilka błędów i trzy kolejne bramki zdobyły Rumunki, kontrolując już do końca przebieg gry.

Był to bardzo przeciętny mecz w wykonaniu naszego zespołu, zważywszy że rywalki niczym specjalnie nie zachwyciły. Popełniły tylko mniej błędów i miały skuteczną Neagu.

Anna Wysokińska broniła z 44-procentową skutecznością i została wybrana najlepszą polską zawodniczką meczu.

6. Słowacja        5  0  106-146

W półfinałach zagrają: Norwegia - Szwecja i Czarnogóra - Hiszpania; o 5. miejsce: Węgry - Francja. Polki zajęły 11. miejsce.

Aktualizacja 21:58