Strona główna > Aktualności
ME piłkarek ręcznych: Dunki nie do zatrzymania2014-12-13 19:21:00

Polska przegrała z Danią 19-28 (9-9) mecz otwierający w Debreczynie rywalizację w rundzie głównej mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. Nasze zawodniczki po spotkaniu przyznały, że nie wytrzymały kondycyjnie.

POLSKA – DANIA 19-28 (9-9)

Polska: Wysokińska, Prudzienica  - Stachowska 1, Niedźwiedź 1, Siódmiak 5, Gęga, Kocela, Grzyb 3, Kudłacz 2, Janiszewska, Pielesz, Zych 3, Drabik 1, Zalewska 1, Wojtas 2, Kulwińska. Kary 2 min.

Dania: Toft, Poulsen – Kviesgaard, Thorsgaard, Fisker 6, Hansen, Gravholt 2, Grigel 1, Holmsgaard 1, L. Joergensen 5, Kristiansen 4, Nordgaard 3, Jensen 1, Spellerberg, Burgaard, S. Joergensen 5. Kary 4 min.

Sędziowali: Kursad Erdogan i Ibrahim Oezdeniz (Turcja). Widzów 2500.

Pierwsza połowa była wyrównana. Dunki prowadziły 5-2, ale Polki je dogoniły i po 30 minutach było 9-9.

Po przerwie równa gra toczyła się do stanu 12-12. Remis dał nam gol Kudłacz, a mogło być jeszcze lepiej, ale nasza kapitan nie wykorzystała karnego. Pierwsza kara w meczu (dla Moniki Stachowskiej) ułatwiła rywalkom urwanie się na dwa trafienia. Przewaga rywalek dalej rosła. Skandynawki grały swobodniej, prowadziły 20-14. Na koniec meczu miały aż 9 bramek więcej.

Następnym rywalem biało-czerwonych, w poniedziałek o godz. 18.15, będzie Norwegia.